top of page

Nedělní dění: Dan Mekbib vítězem Dietz Cupu; semifinálová klání na Czech Open 22

Po svém vyřazení z hlavního PSA turnaje se Danovi Mekbibovi podařilo vyhrát souběžně hraný turnaj kategorie Satellite. Ve finále Dietz Cupu 1K se utkal s rakouským borcem Lukasem Windischbergerem. Ten Danovi dokázal v první sadě vzdorovat a set měl vyrovnané skóre. Bohužel po několika výměnách v druhém dějství si Lukas přivodil zranění třísel na level noze a zápas tak byl ukončen skrečem. Toto krátké finále můžete shlédnout na našem youtube kanále.

Pro fanoušky pak sehrál Dan tréninkový zápas s Nathanem Lakem, který na vedlejších kurtech proháněl naše juniory.


Do pondělního finále ženské části turnaje nakonec dokráčely obě nejvýše nasazené hráčky. Jak Torrie Malik, tak Tessa ter Sluis o hodinu později nedaly svým soupeřkám moc šancí, kdy jejich pohyblivost eliminovaly razantními útoky na bekhendové straně. Zápasy lze shlédnout zpětně zde, zítřejší finále pak startuje zítra v 16:30.

První mužské semifinále mělo délku obdobnou předchozím zápasům žen, Niky Muller potvrdil svou dominanci a po třech setech se vydal na cestu k obhajobě turnajového prvenství z loňského ročníku Czech Open. Rui opět podal výborný výkon, ale v třetím setu již na něm byla lehce znát náročnější a delší cesta turnajem.

Nejlepší squash čekal na přítomné fanoušky na závěr nedělního programu. Po nedávném utkání obou borců na Swiss Open, kde si Dimitri připsal výhru na domácí půdě sliboval Raphael odvetu právě v semifinálovém zápase. Hrál se dynamický rychlý squash nejvyšší kvality, Dimi dokázal stáhnout náskok mírně favorizovaného Němce a bral koncovku prvního setu. V publiku byla lehká převaha fanoušků Raphiho, ten se dokázal vrátit do zápasu hned v dalším setu. Další dva sety byly opět jako na houpačce, Dimi se ujal vedení 2:1, ale poměrně lehce odevzdal set čtvrtý. Nakonec se po 75 minutové bitvě radoval Švýcar a dojde tak k repríze loňského finále Muller - Steinmann. Začátek mužského finále je naplánován na 17:30.

Obě semifinále je možno shlédnout na našem youtube kanálu.


Comments


bottom of page