top of page

Nash Cup 2021

Na svém americkém turné se Daniel Mekbib přesunul do Kanady, kde se v ontarijském městě London konal další turnaj 10K série PSA Challenger. Dan byl nasazen jako hráč číslo 4 do turnajového pavouku, což mu zajistilo volné první kolo.

Ve druhém kole ho čekal Angličan Chris Fuller, který vzdoroval pouze v prvním setu. Zbývající dva sety již ovládl Dan. [4] Dan Mekbib vs. [16] Chris Fuller 3:0 (11:8, 11:3, 11:2) 28 min.

Dramatičtějším se stalo následné čtvrtfinále. V něm se náš borec utkal s domácím hráčem McCuem. První dva získané sety mohly naznačit blížící se semifinále, ale Michael otočil a srovnal na 2:2. Nakonec přes něj Dan přešel až po 70 minutách. [4] Dan Mekbib vs [5] Michael McCue (CAN) 3:2 (11:8, 11:4, 9:11, 7:11, 11:6). Stream zde.

Stopku Danově účasti v semifinále vystavila turnajová jednička, Francouz Dussourd. I přes dobrý start a zisk prvního setu se nakonec náš hráč musel sklonit před soupeřem a po třičtvrtě hodiny se s turnajem rozloučil. [4] Dan Mekbib vs [1] Auguste Dussourd (FRA) 1:3 (11:7, 6:11, 7:11, 7:11). Utkání lze shlédnout zde.