top of page

Nakonec odvážíme další stříbro z MČR

Po vyřazení obhájce titulu byla na pořadu neděle otázka, kdo Dana vystřídá na tento rok na squashovém mužském trůnu. Z adeptů na nového mistra republiky podle některých očekávání tak vyvstala dvojice: náš Martin Švec a ostravský Kuba Solnický, který do finále prošel přes svého kolegu Viktora Byrtuse.


V průběhu zápasu prvního setu Kuba přišel s jasnou taktikou držet delší výměny, neboť jeho utkání s Vikim bylo o mnoho kratší než Martinův souboj s Markem. Úvod byl tak zcela vyrovnaný, v prostřední části několik chyb pomohlo Kubovi získat náskok, který pak proměnil v zisk prvního setu. Druhý a třetí set vypadaly zrcadlově odlišně, zatímco Kuba v druhém setu posbíral body a vypadalo to zle, Martin byl v třetím setu znovuprobuzený a dominoval on. Čtvrtý finálový game byl bohužel posledním , Martin pod tlakem nakupil více chyb a tak titul putoval do Ostravy.


Komentovaný zápas lze shlédnout na streamu zde. Supr fotky, za které děkujeme Ireně jsou v tomto albu.


Na závěr reportů bychom chtěli poděkovat nejen "osvědčeným" hráčům za kvalitní reprezentaci jména Squash Viktoria Brno, ale i těm, kteří okusili atmosféru republiky poprvé. Dále samozřejmě i našim trenérům za neutuchající rady a podporu, všem co se "z pozadí" podíleli na zabezpečení ubytovaní, přepravy hráčů..... a jako vždy našim fanouškům nejen u streamů ale hlavně těm, co za námi zavítali na SBC a Hector a fandili naživo do posledního míčku.

Comments


bottom of page