top of page

Na Pneukomplet zbyla poslední příčka ve skupině

O den dříve než ostatním týmům skončila třetiligová sezóna pro hráče týmu Pneukomplet. Ligová klání skupiny D byla zakončena třemi utkáními na půdě Vyškova. Model utkání se opět vrátil ke klasickému 4 proti 4, tentokrát byla možnost nasadit celou pětici hráčů. Střídavě nastoupili Vláďa Kolegar, Michal Šoman (návrat po pauze), Martin Kopal, Martin Štěpán a Michal Kopecký.

V prvním utkání s vítězi skupiny Draps Olomouc se nezačalo hráči na pozicích 4, jelikož soupeř přijel pouze se třemi hráči, tak jsme získali (bohužel jediné) vítězství. Na pozicích jedna a dvě jsme moc šancí nedostali, takže to vypadalo na remízu, pokud Martin Kopal vyhraje čistě a budou se počítat míčky. Průběh prvního setu Martin zvládl dobře a vypadalo to optimisticky, ale soupeř se pak rozběhal, povedla se mu koncovka druhého setu a zápas otočil.

Vzápětí jsme rozehráli utkání s domácími. Odstartovali jsme dobře, Michalové přidali výhry na pozicích 4 a 1, v souboji zkušených pak nestačil Vláďa na Marka Přikryla, ale Martin Štěpán pak potvrdil výhru 3:1.

Nejdramatičtější bylo pak utkání s Moravskou Slavií C, která se tentokrát také dostavila v hojném počtu a variovala sestavy podle soupeřů. Přehodilo se i pořadí, takže o dobrý start se postaral Martin Štěpán, když otočil zápas s Petrem Omelkou. Pak naši pozici ještě vyladil Michal Šoman, který využil lehčí nervozity Leoše Gjumiji mladšího a připsal druhou výhru. Paralelně bojoval i druhý Michal a také dobře začal proti Petru Pelikánovi, a další sety přinesly rychlý squash, nakonec převážila zkušenost soupeře. Poslední zápas dvojek tedy přinesl počítání míčků v třetím setu, kde to chvíli nevypadalo dobře za stavu 5:9, ale pak Vláďa zahodil tlak na skóre za hlavu (zdravíme Aleše!) na povel spoluhráčů odhodil košík a rozjel se tak, že nakonec set dokonce získal. I přes prohru 1:3 v tomto zápase jsme utkání tedy vyhráli. Bohužel i přes pozitivní bilanci na nás zbylo v tabulce poslední místo.