top of page

Na MS týmů postupujeme do osmifinále

Opět se v našem reportu vracíme na jižní polokouli, kde na Novém Zélandu byla ukončena skupinová fáze mistrovství světa mužských týmů. Na reprezentační soupisce jsou Daniel Mekbib i Martin Švec.

Turnaj jsme otevřeli s lehce exotickým soupeřem, Cookovými ostrovy. Dá se říct, že úvodní utkání bylo zároveň i rozhodujícím, neboť z trojčlenné skupiny postupují dále dva týmy. Naše reprezentace by se tak měla dostat do dalších bojů společně s lehce favorizovaným výběrem USA.

Utkání jsme zahájili se sestavou Mekbib, Solnický a Byrtus a kromě Vikiho jednoho setu kluci neměli soupeře odpovídající úrovně, čili z toho nakonec byla jednoznačná záležitost a postup po hladké výhře 3:0. Utkání se hrálo na krásném skleněném kurtu, stream lze nalézt na worldsquash.tv (bezplatná registrace, start utkání cca v 1h 10min) a uživatelé SquashTV jej naleznou v replay sekci.

Druhé utkání přišlo na pořad v dnešních ranních hodinách. Ranní ptáčata si mohla opravdu pogratulovat, neboť naši borci se nezalekli týmu USA, prohráli nakonec o několik míčků. Stejná sestava jako v pondělním utkání předvedla bojovný fantastický výkon, všechny zápasy skončily až v pátém setu. Nakonec jsme podlehli 1:2, ale postupujeme do osmifinále, kde pravděpodobně narazíme na Wales v čele s Joelem Makinem. Zápas byl odehrán v centru Devoy i i zde byl stream na worldsquash.tv (start CZ týmu v 7h 5min).