top of page

Naši junioři na supersériovém Nordic Junior Open 2022

Po dvou letech rušení a vlivu covidu se opět rozjela nejvyšší kategorie evropského juniorského okruhu a to ve švédském Malmö. Republiku reprezentovalo celkem23 českých hráčů mezi nimiž opět nechyběli mladí viktoriáni, celkově bylo na tomto turnaji 242 hráčů.


V kategorii B13 se jak Max Pelikán tak Jirka Hartmann prokousávali postupně pavoukem a postupem do semifinále potvrdili své kvality. Oba bohužel semifinálové duely prohráli a tak si o bronz zahráli spolu ve viktoriánském souboji, vyhrál Jirka 11-8,11-4,13-11.

V dívčí kategorii G15 Ella Pelikánová po vyřazení ve čtvrtfinále podstoupila také ryze český souboj ve finále platu o 5. místo. To nakonec připadlo Báře Komárkové. Druhou naší zástupkyní byla Riana Alexová v kategorii nejstarších dívek G19. V této věkovce se hrála kvalifikace a Ria v pohodě přešla přes italskou soupeřku do hlavní soutěže. Zde vypadla s nasazenou Nizozemkou a po dvou výhrách a jedné prohře nakonec zakotvila na místě jedenáctém.

S favorizovanými soupeři si v kvalifikaci neporadili bratři Juráškové a tak po porážkách od britských soupeřů museli absolvovat dohrávku o 33. místo v kategorii B19. To nakonec získal Michal, když v bratrském souboji v pěti setech přetlačil Radima, kteří nakonec obsadil 35.místo. Na všechny pak dohlížel a koučoval Honza Břeň.


Comments


bottom of page