top of page

Návrat PSA okruhu do Prahy

Po téměř půl roku trvající pauze se na konci minulého týdne znovu rozjel okruh turnajů PSA. Pražský turnaj s dotací 12 000 USD s názvem Expression Networks Nolan and Liam´s tournament (jedná se o jména synů bývalé světové jedničky Grega Gaultiera žijícího v Praze) se uskutečnil ve Squashcentru Strahov.


Asociace PSA vydala nařízení, že účastnit se smějí pouze hráči ze země, kde se turnaj pořádá a z okolních zemí. Tak se stal nasazenou jedničkou Němec Raphael Kandra, zatímco dvojkou turnaje byl náš nejlepší domácí hráč Daniel Mekbib; roli jasného favorita samozřejmě plnil pořádající Greg. Mezi dalšími domácím hráči nechyběli ani zástupci Viktorie - mezi nasazenými i Martin Švec a Ondřej Uherka (oba nasazení jako 5/8) a Marek Panáček.


V úvodním kole měl Jakub Solnický proti našemu Martinovi Švecovi navrch po celý zápas až do stavu 10/3 ve třetím setu. V tu chvíli Martin zahrál pár výborných míčků a dokázal odvrátit šest! mečbolů a snížit na 9/10. V následné výměně jeho boast skončil v tinu a z postupu do dalšího kola se mohl radovat Kuba. 


Dan Mekbib proti Markovi Panáčkovi v souboji klubových kolegů odehrál 2 výborné sety. Na začátku dalšího polevil v koncentraci, dovolil Markovi získat výrazný náskok a byť se postupně dokázal dotáhnout až na 9/9, poslední dva body třetího setu patřily Markovi, který tak zaslouženě vybojoval set. Ve čtvrtém setu už byl opět lepší Dan a po zásluze jej získal poměrem 11/7 a zápas vyhrál 3/1 na sety. 


Ondrovi Uherkovi se zápas proti Valentinu Rappovi vůbec nepovedl, houževnatý Němec dokázal zůstat ve výměnách a nakonec vyhrál jasně 3/0 na sety.


Jakub Solnický (CZE) - [6] Martin Švec (CZE) 11/5,11/8,11/9 (38min)

Valentin Rapp (GER) - [8] Ondřej Uherka (CZE) 11/4,11/3,11/5 (32min)

[2] Daniel Mekbib (CZE) - Marek Panáček (CZE) 11/6,11/2,9/11,11/7 (43min)


Právě houževnatost Valentina platila také na Daniela v jejich vzájemném pátečním čtvrtfinále. Dan dokázal svou rychlou hrou svého soupeře často dostávat pod tlak, ale ten se dokázal v dlouhých výměnách udržet a přinutit Dana chybovat, což mu přineslo dva vyhrané sety. Avšak Dan se ve třetím dokázal zlepšit. Za stavu 10/8 měl dva gamebaly, ale Valentin je dokázal stejně jako další dva odvrátit a poměrem 16/14 nakonec set i zápas získal pro sebe.

Valentin Rapp (GER) - [2] Daniel Mekbib (CZE) 11/8 11/5 16/14 (50 min)


Celkovým vítězem se dle očekávání stal Greg Gaultier po vítězství nad čtveřicí soupeřů z Německa. Zdolal je v pořadí Wengen, Omlor, Rapp a Kandra i pod dohledem našich fanoušků. Výsledkový servis na PSA, preview a report.

Comentários


bottom of page