top of page

Návrat Masters

S postupným návratem squashe došlo i na kategorii masters, pořadatelství letního termínu se tradičně ujalo pražské centrum na Ohradní. Bohužel zápas s věkem se vyhrát nedá a tak svoje první zápasy v této kategorii odehráli David Neugebauer a Jiří Pinka v pětatřicítkách. Dále si zde premiéru odbyl i Robert Štastný, náležící do kategorie M45. Druhá polovina zástupců našeho klubu již byli poměrně častí účastníci klání starších ročníků, někdy ostře označovanými jako kriplfight.


V nabité kategorii M35 los přinesl našim hráčům těžké protivníky, dle předpokladů se tedy nikdo z nich neprobojoval do bojů o pódiová umístění. Nakonec si tedy Jirka (vyřazen Petrem Veselým st.), Tomáš Tauš (Ondrou Pavelkou) a David (Ladislavem Procházkou) spolu s olomouckým Janečkou vytvořili viktoriánský minipavouk a obsadili 5,6 a 7. místo.


Úspěšnější byla další kategorie M40, kde své síly změřilo ve skupinově hraném systému celkem devět borců. Svou skupinku (Nosek, Císařovský) ovládl Standa Jurčík, kterému se dařilo poté i ve finálové skupince. Zde přehrál Valtu a jedinou porážku pocítil v souboji o zlato s výtečně hrajícím Alešem Knotkem. Právě Aleš odsunul v základní skupince našeho druhého zástupce Tomáše Havlíka do bojů o 4-6. místo. Tomovi se také dařilo a v kvalitním zápase zvítězil nad Filipem Noskem i Radomírem Ungrem. Mohl se tak radovat i ze čtvrtého místa, neboť organizátoři nerozdávali pouze bramborové medaile, ale i toto místo ocenili pohárem.


Poslední obsazenou kategorií byla M45. Obdobně jako v M35 los přiřkl našim borcům nasazené hráče, kteří nepřipustili žádná překvapení a poslali Roberta a Martina Štěpána do spodních dohrávek. Více se při premiéře dařilo Robovi, který vyhrál následující zápas a celkově skončil šestý. Martin obsadil poslední místo, když v posledním zápase neudržel vedení a soupeř mu zápas otočil na 1:3.Comments


bottom of page