top of page

Mužské a ženské turnaje i o svátečním dnu

I během svátečního dne, kdy nám kalendář připomíná den vzniku samostatného Československa, se dění na kurtech nezastavilo. Konkrétně se uskutečnil v Hradci turnaj mužů i žen kategorie A, následovaný jeho nedělní dohrávkou, kdy se mohli zapojit i borci startující na Béčku. V Ostravě pak v sobotu proběhlo Céčko.


Bylo tedy céčko fajné, když bylo pořádáno ve FAJNE centru? V souhrnu se dá říct, že ano. Na sever Moravy se vydala věkově rozmanitá výprava z našeho klubu. Pohled na startovní listinu i los naznačoval, že by mohl cinknout i nějaký cenný kov, mezi nasazenými jsme měli hned trojlístek borců.


Medailově to nakonec nedopadlo, ale Boris Heneš prohrál zápas o třetí místo tím nejtěsnějším rozdílem, hned za ním se umístil Aleš Tchuř. Nejlépe umístěným juniorem se stal Max Pelikán na sedmém místě. Komplet výsledky na asociaci. Stream z kurtu 4 sledujte zde (např. Heneš - Klímek).

V sobotu se do konečného umístění dohrál i áčkový turnaj žen v Hradci Králové. Tradiční memoriál Jany Kosinkové přilákal i Rianu Alexovou a Michaelu Čepovou. Los k nim moc příznivý nebyl, hned po úvodním kole jim v cestě stály nasazená jednička i dvojka turnaje. Lépe se s tím vypořádala Míša, která turnajem prošla bez porážky až do finále, kde nestačila na Káju Šrámkovou. Zle si nevedla ani Ria a po vyrovnané bilanci výher i porážek skončila sedmá.

V mužské části memoriálu Dan Mekbib i Martin Švec naplnili svá nasazení a probojovali se do nedělního finále. Kubovi Zapalovi se začalo dařit až v závěrečných dohrávkách, což mu nakonec vyneslo 13. místo. Nedělní finále pak proběhlo ve třech setech a stejně jako v květnu souboj zvládl lépe Martin (11/3, 11/7, 11/8).

Comments


bottom of page