top of page

Mužské áčko v režii našich borců!

Muži A Hradec Králové

V sobotu a neděli se v Hradci Králové uskutečnilo první a zároveň zřejmě opět na dlouhou dobu poslední mužské áčko. Díky současné situaci nejen v ČR ale i ve světě, se turnaje zúčastnila kompletní česká špička až na Jana Koukala. Turnaj tak měl prakticky nejkvalitnější možné obsazení a to včetně našich tří hráčů – Daniela Mekbiba, Martina Švece a Marka Panáčka. Všichni tři jmenovaní byli v turnaji nasazení a až do čtvrtfinále se také všichni hladce probojovali turnajovým pavoukem. Dan Mekbib si ve čtvrtfinále snadno poradil s Petrem Nohelem. To Martin se utkal v brněnském derby právě s Markem. Zápas nakonec ve svůj prospěch tak trochu oproti očekávání velmi hladce získal Martin, když Markovi nedovolil opakovat překvapivý průběh z MČR a Marka porazil poměrně rychle 3/0. Marek se tak dostal do nedělního pavouka o 5.-8.místo. Zde nejdříve narazil na Jakuba Solnického, který si překvapivě neporadil s týmovým kolegou Viktorem Byrtusem, kterému podlehl 2/3. I přes obrovské zklamání si však s Markem poradil ve třech setech. V závěrečném zápase turnaje o 7.místo si Mara spravil chuť s Petrem Nohelem poměrem 3/0 na sety a obsadil tak konečnou sedmou pozici.

Přesvědčivý byl i semifinálový zápas Dana s překvapením turnaje Ondrou Vorlíčkem, který nejdříve vyprovodil turnajovou trojku Ondru Uherku a ve čtvrtfinále si poradil i s Davidem Zemanem. Zápas však byl až podezřele snadný a Dan Ondru vyprovodil z hlavního pavouka po setech 11/1,11/3,11/1. To druhé semifinále mezi Martinem a Viktorem Byrtus pak bylo dle předpokladu výrazně delší a vyrovnanější. V prvním setu dominoval Viktor, který by dle slov Martina trefil nick ze všeho, i kdyby hrál pánvičkou J Druhý set se již hra vyrovnala a Martin v těsné koncovce tiebreaku vyrovnal. Třetí set patřil naopak Martinovi. Ten vedl 10/5, ale poté přišel zásek, čehož Viktor šesti body v řadě využil a naopak získal gameball na svou stranu. V kritickém momentu zápasu Martin naštěstí zklidnil hlavu, set získal 13/11 a ujal se vedení. Ve čtvrtém setu si pak situaci pohlídal a připsal si důležitou výhru.

Finále velmi kvalitně obsazeného áčka tak obstarali po téměř 2,5 letech výhradně hráči našeho klubu – Dan a Martin. Zajímavostí a kuriozitou zároveň je fakt, že tito dva dlouhodobě nejlepší čeští hráči se v turnajovém utkání setkali vůbec poprvé od finále MČR 2018 v březnu téhož roku. Mírným favoritem byl trojnásobný mistr ČR Dan, který svou roli v samotném zápase i potvrdil. Hrál skvěle a Martina prakticky od první výměny k ničemu nepustil. Fakt, že Dan byl schopný produkovat agresivní squash bez chyb, Martin byl tak trochu psychicky uspokojen a zároveň od začátku zápasu zbytečně nekoncentrován vedl k snadné výhře Dana ve třech setech. Dan se tak zaslouženě stal vítězem hradeckého áčka! Martin bere stříbro a Mara končí sedmý. Velká gratulace všem!

Ženy A Praha

Ženského áčka v Čimicích se v sobotu zúčastnily pouze dvě naše hráčky. Riana Alexová doplatila na nepříznivý los a po tak trochu zbytečně rychlé prohře s Veronikou Malinowskou se utkala už pouze s Anetou Sezemskou, kterou snadno přehrála a obsadila tak konečné 17.místo.

Naši druhou zástupkyní pak byla Marika Doubravová. Ta se probojovala do čtvrtfinále, kde podlehla pozdější překvapivé vítězce turnaje Karolíně ve čtyřech setech. Mariku tak čekaly boje o 5.-8.místo. V nich narazila na Terezu Elznicovou, se kterou před 2 týdny sehrála strhující bitvu ve finále extraligy, která pro ni však měla nešťastný konec a prohru 2/3. A historie se bohužel pro Mariku opakovala. Zápas byl opět nesmírně vyrovnaný a první dva sety Marika prohrála shodným poměrem 10/12. Další dva sety patřily Marice a rozhodovalo se opět v pátém. I tentokrát štěstěna Marice prostě nepřála a z výhry 12/10 v pátém se radovala Tereza. Chuť si tak spravila na přemožitelce Riany Veronice Malinowské, kterou přehrála 3/0 a obsadila tak velmi pěkné 7.místo!


Comments


bottom of page