top of page

Moravská juniorská D tour na kurtech Viktorky

V pátek 12.dubna se v Centru Viktoria uskutečnil třetí turnaj ze seriálu Moravská juniorská tour. V odpoledních hodinách si přišlo zasportovat a porovnat síly celkem 35 hráčů a hráček.

Turnaj byl rozřazen do dvou kategorií, a to pro pokročilé a pro začínající naděje.

 

V turnaji pro pokročilé se objevilo celkem 14 jmen a dvě dokonce až ze Slovenska, za což jsme velice rádi. Nejlépe si v turnaji vedl domácí hráč a naděje českého squashe Max Pelikán, který během celého turnaj ztratil pouze 1 set hned v prvním kole. Ve finále mu byla soupeřkou Anna Zelenková z Moravské Slavie Brno, která na Maxe nestačila, a tak se musela spokojit s druhým místem. Zápas o 3.místo nabídl velice hezký squash a krásnou podívanou v boji o každý míček. Z toho souboje vyšel lépe Matěj Kročil, který přehrál Antonína Kachlíře v poměru 2:1. Další naši hráči už pak bojovali o umístění bez medailí, a tak si 5.místo na Slovensko odveze Dominik Hrušecký, který předvedl obrat v zápase s Ellou Pelikánovou, která bohužel nenapodobila počínání svého mladšího sourozence Maxe.

 

Turnaj pro začínající naděje byl o poznání záživnější, a to nejen pro zarputilost, se kterou mladé naděje přijely, ale také proto, že turnaj se nesl ve znamení mnoha překvapení a nejednoho obratu v zápase. Slovenský David Varga si bez sebemenšího problému došel pro vítězství a je velice pravděpodobné, že se v příštích turnajích kategorie D objeví již v turnaji pro ty pokročilejší. Mladých nadějí se v turnaji objevilo celkem 21 a z toho 4 dívky a musíme říct, že český squash má doufejme na čem stavět a že hráče a hráčky brzo uvidíme i na větších akcích. I když jsme byli i svědky několika slziček během zápasů, tak všichni nechali na kurtech duše a fanoušci je hnali kupředu!

V konečném pořadí pak na druhém místě skončil Petr Dubanovský, na třetím místě Petr Šopík a s bramborovou medailí šel domů Alex Jaromij.

 

Krásné squashové odpoledne se za pořadatele povedlo na výbornou a budeme se těšit na další turnaje.

Comments


bottom of page