top of page

Mix juniorů a veteránů na FAJNE

Kdo zavítal o tomto víkendu do Poruby do sportovního centra fajne, mohl spatřit neobvyklý mix generací squashistů - hrálo se zde od ranních hodin částečně juniorské Béčko v nejmladších kategoriích chlapců a dívek. Zbytek kurtů obsadili účastníci druhého kvalifikačního turnaje masters.


V masters se nakonec uskutečnili tři kategorie - do namixované M35+ jsme "dodali" téměř půlku startujících, M40 bez naší účasti, a nejstarší kategorie, co se hrála, bylo M45. Pětatřicítky měly jasného favorita, Martina Sládečka z Ostravy, ale na stupně vítězů se chtěli samozřejmě podívat i naši borci. Čáru všem přes jejich plány udělal nakonec Ondra Souhrada, který je na masters okruhu první sezonu, když nad Sládečkem zvítězil nejtěsněji až v pátém setu. Naši kluci se pak většinově rozmístili od třetího místa níže, bronz bral Tomáš Havlík, který výsledkově obdobně porazil Michala Štěpána 11:9 v pátém setu. V M45 splnil roli favorita Ondra Bořil, ve skupině nepoznal porážku. Na bednu se ještě dostal Martin Štěpán, jehož kategorie M50 se nehrála (překvapením turnaje docela pak byla neúčast masters hráčů z regionu). Report na asociaci čtěte zde.


Sobotní dopoledne patřilo z pohledu startujících juniorů z Viktorky nejmladším kategoriím, vydali se sem nasbírat další zkušenosti. Mezi nejmladšími chlapci jsme měli hned dva zástupce, dařilo se Oldovi Osičkovi, který na svém druhém asociačním turnaji v B11 dosáhl na bednu a získal třetí místo. Nejmladší z klanu Bořilových, Eda, bral místo šesté. Paralelně v kategorii nejmladších dívek G11 brala bronz také Veronika Hrušecká.


Odpoledne pak další bronz přidal Benedikt Bořil v B15, podařilo se mu soupeře porazit v rozhodujícím pátém setu 11:9. V nedělní části Béčka jedinou zástupkyní byla Nella Krejčířová, která ve své kategorii G13 uhrála sedmé místo.Stream z kurtu 4, obsahující zápasy Oldy a Veroniky sledujte zde.

Comments


bottom of page