top of page

Mistrovství Evropy týmů U19 s naší účastí

Vzápětí po kategorii jednotlivců na Evropě následovala i soutěž týmů (jedná se o trojutkání, kdy hrají dva chlapci a jedna dívka, pořadí se losuje). Riana Alexová setrvala po soutěži jednotlivců a spolu s trenérem Honzou Břeněm dorazil i premiant v reprezentaci, Michal Jurášek.


První den skupinových zápasů čekali tým silní soupeři Španělska a Irska. Ria nakonec nastoupila v odpoledním zápase proti ostrovanům, ale bohužel nervózní začátek ji připravil o výhru. Detailní report z prvního dne zde, výsledky na ESF zde. Do pátečního závěrečného zápasu naši zástupci nominováni nebyli, ale mohli se radovat z prvního vítězství na šampionátu a ve skupině C končí na 3. místě, před svým soupeřem z Dánska.

Třetí místo znamenalo dohrávku v pavouku o 9-16. místo. Opět proběhly dva zápasy, kdy chlapci nejprve proti Chorvatsku oba své duely vyhrály a Ria nemusela po dohodě za již rozhodnutého stavu nastoupit. Náročnější utkání pak bylo s Německem, kdy si premiéru odbyl i Michal, který se utkal s Youssefem Elgammalem. Na Michalovi byla vidět i nováčkovská nervozita a soupeř neustále zakončoval. Michal ale odhodil nervozitu, postupně se do zápasu dostal a donutil soupeře k chybám, dokonce otočil na 2:1. Zápas však nakonec rozhodla zkušenost Němce, jenž našeho borce přehrál 3:2. V nedělním posledním zápasem český tým porazil Maďarsko a získal konečné jedenácté místo.

Comments


bottom of page