top of page

Mistrovství Evropy kategorie U19

Dnes skončila pro devatenáctky individuální část mistrovství Evropy. Česká republika do této části soutěže vyslal čtveřici chlapců i dívek. Barvy reprezentace za náš klub hájili sourozenci Juráškovi, Riana Alexová a trenérskou taktovku držel Honza Břeň.


Zatímco kluci jeli nabrat zkušenosti a porovnat se s konkurencí, Riana předvedla kvalitní výkony a od lepšího umístění ji vzdálil nepřející los. Předpoklady se potvrdily hned od začátku, Michal si poradil s dánským soupeřem, ale v dalším postupu v pavouku mu zabránil pozdější držitel bronzové medaile David Bernet. V dohrávkách si pak víceméně připsal prohry a nakonec skončil na 31. místě. Radim vypadl v prvním kole pavouku čítajícího 64 juniorů, a sbíral zkušenosti. Nakonec v posledních dvou zápasech zvítězil a patří mu 61. místo. Výsledky kategorie chlapců zde na ESF.

Riana odstartovala proti soupeřce z britských ostrovů. S Irkou Sarou Sabry sice ztratila jeden set, ale zápas celkově kontrolovala a zasloužila si postup do kola druhého. Tady jí vystavila stopku nasazená dvojka z Francie. Losu bylo opravdu škoda, neboť v dalším průběhu turnaje Ria již nepoznala chuť porážky a obsadila výborné 17. místo. Výsledky juniorek na ESF. Ria ještě Švýcarsko neopouští, neboť pokračuje v týmové části soutěže a měla by se podívat na kurt.


Trošku odkazů na závěr:

reporty z akce (v angličtině) na Swiss Squash

podrobný report na asociaci od Honzy

zápas ME U19 2023, 2. kolo Michal Jurášek - Bernet 38 min (1.4.2023)Comments


bottom of page