top of page

Michal Štěpán vítězem únorového Déčka na Viktorce

Po téměř 7 týdnech se v pátek 25.2.2022 opět uskutečnilo tradiční páteční Déčko na Viktorce a nechybělo u toho i 26 účastníků! Finalisty turnaje se stali dva nejlepší hráči aktuálního ročníku Sportprofit Tour Michalové Štěpán a Vaněk. Michal Štěpán po cestě do finále vyřadil juniorského mistra ČR do 13 let Jirku Hartmann a nadále až překvapivě hladce Aleše Tchuře ve čtvrtfinále a turnajovou jedničku Jirku Pinku. Ten však svedl o kolo dříve velkou bitvu s Honzou Šťastníkem, který s Jirkou sice vedl 1/0 na sety, ale nakonec podlehl 1/2. To Michal Vaněk si v úvodním kole poradil s jiným mistrem ČR a sice Milanem Vlasákem, mistrem ČR nad 60 let. Dále si pak hladce poradil s překvapením turnaje Pavlem Blahou, který nečekaně zdolal výše nasazeného Tomáše Tauše. I v tomto turnaji se v semifinále představila žena – Eliška Jičínská. Ta si sem svou cestu probila vždy ve třech setech přes Martina Šimku, Davida Neugebauera a Borise Heneše. Zřejmě i únava z těchto náročných zápasů hrála svou roli a Eliška na Michala prostě nenašla recept.


O třetí místo se tak utkala Eliška s Jirkou Pinkou. Od začátku se hrálo ve velkém tempu a hodně se běhalo. Celý úvodní set byl hodně vyrovnaný ale mírně navrch měla Eliška. Po několika doslova brutálních výměnách se však z výhry v prvním setu radoval Jirka poměrem 12/10. Druhý set byl doslova v režii hodně agresivně hrající Elišky, která v něm vyhrála 11/7. Ve třetím setu měl opět více ze hry skvěle se bránící Jirka a získal tak pro sebe bronzovou placku! Finálové utkání mělo stejně jako zápas o třetí místo extrémně vyrovnaný 1.set. Oba hráči se přetahovali o každý míč, mírně napřed však po celou dobu byl Michal Štěpán. Ten se postupně dopracoval i ke 4 gameballům a za stavu 12/11 ten čtvrtý proměnil a vedl 1/0. Druhý set pak perfektně hlavně dozadu hrající Michal opanoval a svého velkého soupeře tak konečně po hodně dlouhé době opět porazil a mohl se tak radovat ze svého teprve třetího vítězství na pátečních Déčkách.


Vítězem platu se stal Tomáš Tauš, který si ve velmi pěkném závěrečném zápase poradil ve dvou vyrovnaných tiebreakových setech s Jirkou Hartmannem. Nejlepším mezi vyřazenými v předkole pak byl Martin Šimka. Další Déčko se uskuteční nezvykle již za 2 týdny v pátek 11.3.2022, avšak doufáme, že i tak se budeme moci těšit opět na velmi solidní účast!


Kompletní výsledky turnaje naleznete zde


Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2021/2022: zde


Fotogalerie z turnaje: zde


Komentar


bottom of page