top of page

ME masters v Hamburku

Po kovid pauze se ke svému dvouletému cyklu vrátil i evropský šampionát pro starší a pokročilé. Klub Viktoria disponuje partičkou, která opět neváhala a po loňském mistrovství světa této kategorie v polské Wroclavi si odjela užít do severoněmeckého přístavního města nejen squash.

Proti Polsku se trošku posunulo věkové rozložení kategorií, Aleš Tchuř s Davidem Neugebauerem stále bojovali v nejmladší masters kategorii do 35 let, Tomáš Tauš se posunul do čtyřicítek a Martin Štěpán málem nakročil do padesátek.


Úvodní kola bohužel znamenal pro kluky stopku a tak se dál věnovali dohrávkám. Nejlepšího výsledku dosáhl David, oba sice s Alešem vyzráli nad dvěma soupeři, ale Dejv skončil o 2 místa výše na 19. místě. Ve čtyřicítkách Tom s bilancí 1:4 skončil na ve spodní části hlavního 32 členného pavouka, zvláště ho zamrzela prohra s polským soupeřem.

Martin pak pouze "zvítězil" nad nepřítomným Švédem, zbylé zápasy byly ve znamení proher, čili se musel smířit se 44. místem z 48 celkových hráčů kategorie M45+.


Díky volným částem dne výprava mohla poznat denní i noční tvář Hamburku, nasbírala opět srovnání s vrcholovým squashem jiných zemí a snad za rok v Amsterdamu vyrazí opět na squashové kurty.


Oficiální fotogalerii od Henninga Angerera naleznete zde, glass court byl streamován na youtube klubu SportWerk.


Video-ohlédnutí v německých mediích zde.


bottom of page