top of page

Max Pelikán přivezl zlato z Chorvatska

V polovině března se během jarních prázdnin vydala česká minivýprava na Croatian JO 2022. Česko reprezentovali dva hráči - náš Max Pelikán v kategorii BU13 a Klára Nováková v kategorii GU19.


Max si ve své základní skupině kategorie BU13 poměrně snadno poradil s oběma soupeři - Vito Kvasničkou z Chorvatska a Kacperem Serniakem z Polska. Nejtěžší zápas ho čekal z Nestorem Saplashenkem z Ukrajiny. V závěru čtvrtého setu Max bohužel nevyužil mečbol, a zápas se tak rozhodoval až v pátém setu. Za stavu 3:2 pro Maxe byl zápas v pátém setu přerušen, protože soupeř Maxe trefil bolestivě raketou do nohy. Poté, co se Max vrátil na kurt, ztratil velmi rychle 6 bodů v řadě. Naštěstí to nevzdal, a postupně se do zápasu vrátil. Ve vypjatém závěru Max udržel klidnější hlavu, když teprve až čtvrtým mečbolem potvrdil vítězství 14:12!

V nedělním finále na Maxe čekal vítěz druhé skupiny, jmenovec Maks Prošek ze Slovinska. Ve finále Max předvedl soustředěný výkon. Na jeho důraznou a rychlou hru soupeř nedokázal najít odpověď. Max zaslouženě zvítězil ve třech setech, a zajistil si tak první zlato z mezinárodního turnaje kategorie BU13.

Comments


bottom of page