top of page

Masters Hamr

Zatímco se junioři proháněli celý víkend na Nordic JO, zkušenější matadoři otevřeli sérii masters pro tuto sezonu. Stalo se tak tradičně na pražském Hamru a nechyběli zde ani naši zástupci.

V M35+ si masters premiéru odbyl Michal Štěpán. Kategorie se hrála na skupinky, los byl dobrý a tak si Michal poradil s dalším premiantem Pischem i nasazeným Danem Čechem. Obsazení finálové trojice tak bylo očekávané. Michal zvládl zápas s Vosátkou, ale pak ho čekal v krátkém rozmezí jeho soupeř z posledního olomouckého béčka Ondra Souhrada. Po olomoucké prohře Michal trošku načetl soupeře a sehrál tentokrát daleko vyrovnanější duel. Ani tentokrát to nestačilo, takže premiéra nakonec skončila stříbrná.

V další kategorii jsme měli dva borce a zacinkalo to hned dvakrát! Standa Jurčík si ze spodní části pavouku probojoval cestu poměrně snadno až do finále M40+. Tam se po heroickém výkonu v úvodním kole chtěl dostat i Tomáš Tauš (v pětisetové bitvě s Filipem Noskem odvrátil dva mečboly), ale v semifinále byla nasazená jednička (a pozdější vítěz) Petr Kopecký proti.

Vladimír Kolegar musel čelit "mladíkům", neboť v jeho šedesátkách se soupeři nesešli a tam musel za svými protivníky dokonce o dvě kategorie níže do M50. Každý zná jeho zarputilost, která mu i mezi mladšími borci přinesla zisk setů v každém zápase a několik těsně prohrál 9:11. Nakonec po součtu bilancí z obou hraných skupinek to znamenalo deváté místo.

Comments


bottom of page