top of page

Martin Švec v top 100 na světě + přehled historie světového žebříčku a Čechů

Martin Švec v aktuálním květnovém vydání PSA světového žebříčku mužů figuruje poprvé v kariéře na pozici mezi elitní stovkou hráčů. Martinovi momentálně patří 97. místo a podařilo se mu tedy prolomit téměř 2,5 letý pobyt v rozhraní 100. -110. místa. Martin se stal po Janu Koukalovi a Danu Mekbibovi historicky třetím Čechem, kterému se podařilo zdolat tento milník. Náš Dan Mekbib v aktuálním květnovém pořadí také stále drží své nejlepší umístění – konkrétně 70. místo. Je to tak vůbec poprvé v historii ČR, kdy se dva mužští zástupci z jednoho klubu pohybují v elitní stovce, z čehož máme velkou radost. Na aktuálních PSA žebříčcích pak z našeho klubu figurují ještě 170. Michaela Čepová a 181. Marek Panáček.


Podíváme-li se na kompletní historii PSA žebříčku a bereme-li v potaz i české reprezentantky, tak je Martin celkově devátým Čechem, který se objevil v elitní top 100. Zatím stále ještě v krátké historii českého squashe se na kolbištích světových turnajů představilo dohromady 42 českých reprezentantů. Jednalo se konkrétně o 13 žen a 29 mužů. Nejúspěšnější je pak Lucie Fialová, která se na konci roku 2012 prodrala až na celkové 34. místo. Mezi muži je tím nejlepším Jan Koukal, který v lednu roku 2005 figuroval na 39. místě. Z našeho klubu pokoušelo štěstí celkem 8 mužů a 3 ženy. Nejlépe se vedlo stále ještě aktivním Danu Mekbibovi a Martinu Švecovi. Mezi ženami si nejlépe vedla Kristýna Alexová, která v listopadu roku 2013 figurovala na 125. pozici na světě. Níže přinášíme kompletní nejvýše dosažená umístění jednotlivých hráčů a hráček a to včetně data, kdy tomu tak bylo. Tučně vyznačeni jsou naši současní či bývalí hráči a zeleně jsou pak označeni ti, jejichž kariéra zatím není u konce ;)


Commenti


bottom of page