top of page

Martin Švec třetí na áčku, Marika Doubravová pátá

O parném již téměř letním víkendu 19.-20.6. se na strahovských kurtech odehrálo úvodní áčko znovuobnovené sezony. Muži bojovali jak v sobotu tak i v neděli. To ženy se na kurtech představily jen v neděli.


Muži A

V mužském pavouku jsme měli ve 23-členném poli čtyři zástupce. Nejlépe si dle očekávání vedl Martin Švec. Turnaj byl extrémně kvalitně obsazen, když se v něm utkalo hned 5 hráčů z aktuální top 102 světového žebříčku. Martin si v 1.kole hladce poradil s Jáchymem Mráčkem 3/0 na sety. Ve druhém kole se utkal s dalším našim reprezentantem Markem Panáčkem, který si v prvním kole poradil s Kristyánem Mráčkem. Očekával se velký boj, leč realita byla taková, že Martin hladce zvítězil. Marek se nadále rozhodl v turnaji v neděli nepokračovat a obsadil tak konečné 8. místo. Na Martina čekal v nedělním semifinále hráč světové top 40 Francouz Lucas Serme. Lucas byl od začátku utkání jasně lepším hráčem a na kurtu dominoval. Martin podlehl 0/3. V boji o bronz pak sehrál reprízu finále PSA z před měsíce s Robertem Downerem z Anglie. Martin, který i tak trochu pošetřil síly ze semifinálového utkání nedal mírně unavenějšímu Robovi v utkání žádnou šanci a výhrál třikrát 11/6. Ve velmi kvalitně obsazeném turnaji, který nakonec vyhrál Kolumbijec Juan Vargas tak mohl slavit 3. místo a tučný přísun bodů do národního žebříčku.


Na áčkový turnaj se po více než osmi letech vrátil po vítězství na béčku z minulého týdne i starší bratr Martina a trenér našeho klubu - Roman Švec. V prvním kole si poradil ve třech setech s Kozákem. V tom druhém se mu poštěstilo v losu, který mu nabídl přijatelného soupeře v podobě Michala Bodiše. Roman se šance vidiny na čtvrtfinále ujal s velkou vervou a Michalovi prakticky nedal šanci, se do zápasu vůbec dostat. Byla z toho výhra 3/0 a překvapivý postup do čtvrtfinále. Tam ovšem přisla jasná prohra s Juanem Vargasem. V neděli se pak Roman ještě utkal s Jakubem Solnickým, který si s Romanem také hladce poradil. Díky skreči Marka Panáčka tak Roman obsadil velmi slušné 7. místo.


Posledním mužským zástupcem byl Jakub Zapala. Ten v prvním kole nestačil ve třech setech na Jáchyma Mráčka. Poté si neporadil ani s Petrem Veselým, aby v posledním zápase zaznamenal čestný úspěch s Vlastou Kozákem. Výsledkem je 21. místo.


Ženy A

Na ženském áčku jsme měli tři zástupkyně. Nejlépe si vedla Marika Doubravová. Ta v prvním kole po pěkné bitvě s naší Rianou Alexovou postoupila do čtvrtfinále, kde podlehla Olze Kolářové. V bojích o 5.-8. místo nejdříve suverénně přehrála Kláru Doležalovou a v posledním zápase o páté místo se utkala s tréninkovou parťačkou Kristýnou Vykouřilovou. Ta si v úvodním kole hladce poradila s Vendulou Boháčovou, ale ve čtvrtfinále nestačila na nakonec druhou Evu Feřtekovou ve třech setech. V dalším zápase svedla obrovskou bitvu s Terezou Širokou, která vyhrála úvodní dvě sady poměrem 13/11. Kristýna se však nevzdala a zápas dokázala otočit. Značně unavená tak nastoupia do zápasu s Marikou. Ta měla utkání od začátku ve své režii a ujala se jasného vedení 2/0 na sety. Pak jakoby Kristýna našla poslední zbytky sil a ve dvou velmi vyrovnaných a dlouhých setech dokázala stav zápasu srovnat na 2/2. Rozhodující pátý set byl také velkou bitvou a to až do stavu 8/8, kdy udělala Kristýna tři velmi laciné chyby a Marika se tak mohla radovat z pátého místo. Kristýna obsadila šestou příčku.


Riana si po nezdaru s Marikou neporadila ani se třetí nasazenou Terezou Elznicovou. Své vítězství tak získala stejně jako Jakub až v posledním zápase se Sofii Hausknotzovou, kterou porazila ve třech setech a obsadila tak konečnou 14. pozici. Vítězkou turnaje se stala Anna Serme.


Comentarios


bottom of page