top of page

Martin Švec třetí na áčku

O víkendu se v Praze uskutečnily mistrovské turnaje mužůa žen nejyvšší kategorie A a jejichž součástí bylo i pár reprezentantů našeho klubu.


Muži A

Turnaj mužů uspořádal strahovský klub a účastnili se jej i tři naši zástupci - Martin Švec, Matej Hrnčiřík a Vojtěch Ryba. Všichni tři borci se dokázali hladce probojovat do čtvrtfinále, kde se první dva výše zmínění utkali ve vzájemném souboji. Martin měl zápas pod kontrolu, ale nakonec dobře hrající Matej dokázal Martinovi sebrat alespoň jeden set. Vojta ve čtvrtfinále narazil na turnajovou jedničku a hráče světové top 40 Lucase Serme. Vojta na soupeře nestačil a podlehl hladce 0/3. Do nedělních soubojů pak již nezasáhl a obsadil konečné 8. místo. Matej měl tedy druhý den ráno skreč a v souboji o páté místo vyzval svého neoblíbeného soupeře Ondru Uherku. Matej nedokázal navázat na sobotní solidní výkony a Ondrovi nekladl moc odporu. Výsledkem je konečné 6. místo. Martin v nedělním semifinále nepředvedl úplně top výkon, když se rozhodl proti výrazně silnějšímu soupeři raději pošetřit síly na souboj o třetí místo. V něm Martin narazil na Ondru Vorlíčka. Zápas byl vyrovnaný, ale Martin jej dle vlastních slov, i přes odpor Ondry zejména ve druhém setu, kontroloval a došel si po vítězství ve třech setech pro kýžené třetí místo. Martin tak podruhé na posledních třech áčkách obsadil 3. místo, i když nebýt cizinecké legie z domácího Strahova, byl by pokaždé nejlépe umístěním hráčem v turnaji.


Ženy A

Ženská klání se odehrála v Praze v centru Jeremi. Na turnaji se představila pouze Marika Doubravová, která obhajovala stříbrnou pozici z posledního domácího áčka. Bohužel, los Marice nepřál a hned v 1. kole ji postavil proti několikanásobné mistryni ČR Olze Kolářové, která se vrací po mateřské pauze. Marika se v zápase snažila, leč na solidně hrající Olgu to nestačilo. V platu si následně Marika připsala dvě snadné výhry, ale turnaj zakončila porážkou a obsadila 10. místo.MUŽI A: 1. LUCAS SERME 2. JUAN VARGAS 3. MARTIN ŠVEC 4.ONDŘEJ VORLÍČEKComentarios


bottom of page