top of page

Máme stříbro a dva bronzy z úvodních áček sezony

Uplynulý víkend patřil v našem centru Viktoria celostátnímu turnaji nejvyšší kategorie A mužů a žen! Domácího prostředí využilo k účasti hned 8 našich mužů a 3 ženy. A byly to tentokráte právě ženy, kterým se tak trochu překvapivě vedlo lépe, neboť hned dvě z nich, se dokázaly probojovat na bednu.


Ženy A


Až ve finále našla svou přemožitelku Marika Doubravová. Ta si v prvním kole hladce poradila se Sofií Hausknotzovou a v semifinále na ni čekala nasazená jednička turnaje Eliška Jičínská. Marika se ujala vedení 2/0 na sety, aby pak Eliška zápas ještě zdramatizovala a dovedla do napínavé koncovky pátého setu. V něm byla tou šťastnější Marika a slavila tak po hodně letech postup do finále na áčku. V něm jí byla soupeřkou turnajová pětka Tamara Holzbauerová. Utkání nabídlo velice zajímavý a na ženské poměry se hrál i vyhrocený squash. K vidění byly krásné winnery, obrovská bojovnost a ze strany Tamary i několik "rybiček". Samozřejmě také, jak již je v zápasech Tamary zvykem, spousta rozhodnutí rozhodčího, napomínání obou hráček a dokonce i trestný bod. Nechybělo ani cca 10-ti minutové ošetřování, které, zdá se, mělo nakonec na průběh zápasu rozhodující vliv. Poté, co Tamara získala první set poměrem 11/6 byla ve druhém úspěšnější Marika - 11/9. Ve třetí sadě za stavu 8/7 pro Mariku si Tamara způsobila krvácející zranění kolene. Po návratu na kurt se jí podařilo průběh třetí sady zvrátit ve svůj prospěch poměrem 11/9 a své první vítězství na ženském áčku stvrdila ve čtvrtém setu výhrou 11/6. Marika tak na své úvodní vítězství musí i nadále čekat. Druhou naší hráčkou na bedně byla nakonec třetí Kristýna Vykouřilová. Ta si svou pozici doslova vydřela. Již v prvním kole čelila 2 matchballům Kláry Doleželové, ale utkání ze stavu 0/2 a 8/10 otočila. Ve čtvrtfinále vyřadila turnajovou dvojku Terezu Širokou a v semifinále nestačila právě na vítěznou Tamaru. V boji o bronz se utkala s Eliškou Jičínskou a v pátém setu se jí také podařilo odvrátit matchball a celé utkání tak stvrdila výhrou 12/10 v rozhodující sadě! Obrovská radost a spokojenost byla vidět na obou našich hráčkách. Naší poslední reprezentantkou byla nakonec devátá Klára Kohlerová.


Muži A


Mezi muži se nejvýše probojoval Daniel Mekbib. Ten si ve čtvrtfinále poradil s Vojtěchem Rybou, který předtím v osmifinále udolal svého trenéra Romana Švece. V semifinále Dan po nepříliš přesvědčivém výkonu plném nepřesností a chyb podlehl překvapivě Viktoru Byrtusovi. V boji o třetí místo si pak alespoň spravil náladu s Ondřejem Uherkou, kterého poměrně bez větších problémů porazil ve třech setech. Nakonec páté místo pro sebe získal Matej Hrnčiřík. Vojta Ryba bral místo sedmé a Roman Švec v boji o 9.místo porazil dalšího našeho hráče – Jakuba Zapalu. Naši hráči, kteří obdrželi pro start v turnaji divokou kartu, pak následovně skončili na těchto pozicích – 24. Tomáš Havlík, 26. Boris Heneš a 27. Jiří Pinka.


Všem děkujeme za předvedené výkony a nejen medailistům patří velká gratulace!


Σχόλια


bottom of page