top of page

Lednovo-únorová první liga

Víkendové prvoligové kolo se nakonec protáhlo až do února. Na vině klasicky covid-19, který nepustil na kurty několik týmů, včetně našeho družstva Dietz.

V sobotním kole tak do metropole vyrazila pouze Hanya (Vojta Ryba, Jakub Zapala, Dan Vrána) k zápasu proti strahovskému Béčku. Výjezd to nebyl moc úspěšný a domácí získali po výhře 3:0 kladné body do minisouboje o první místo. Ani v neděli nebylo pro Hanyu kolo kompletní, tentokráte nedorazil do Centra Viktoria tým Poděbrad. V souboji s Buldočky z Hradce sice Vojta Ryba vyhrál, ale další dva zápasy už patřily hradeckým soupeřům. Kuba Zapala nestačil na Kareše a Michal Jurášek v prvoligové premiéře podlehl Tomáši Novákovi 1:3. Sehrání zápasu proti Poděbradům se možná uskuteční v nejbližších dnech.

Tým Dietz byl připraven nyní ve třech hráčích a také na domácích kurtech čelil Teplicím a a áčku SquashExpertu. Na jedničce svedli právě se SquashExpertem bitvu Honza Ryba s nestárnoucím Petrem Veselým. Ten dokázal srovnat nepříznivý stav 0:2 a zápas dospěl do pátého setu. V něm si Honza vypracoval vedení i mečboly, ale při jednom pokusu u jejich proměnění podklouzl a toto zranění nakonec limitovalo závěr setu, který pokračoval tiebreakem a nakonec i smolnou prohrou 12:14. Navíc pak další zápas proti teplickému Walterovi musel vyskrečovat. Standa Jurčík ani Ondra Bořil pak nenašli recept na Pražany a utkání skončilo 0:3. V utkáni s Teplicemi si Standa spravil náladu výhrou nad Křížem, Ondra vedl nadějně nad Matouškem 2:0, ale ten dokázal utkání otočit. Celkově tak na kontě přibyla další prohra 1:2.

V druhém únorovém týdnu pak proběhly dohrávky odložených utkání Dietzu. Nejprve v domácím derby vyhrál nad Hanyou 2:1. V úterý se pak vydal na Strahov, kde podobně jako Hanya neuspěl 0:3.