top of page

Kvalifikační mise splněna úspěšně!

Letos se na květnové mistrovství světa konané v Káhiře mohou hráči kvalifikovat nejen žebříčkovým postavením, ale také vítězstvím na kvalifikačním turnaji. Toto je nový formát, turnajů je 5 a konají se v průběhu dubna na každém kontinentu zvlášť. Na francouzskou misi z našich klubáčů vyrazili Martin Švec i Dan Mekbib, aby se pokusili získat celkovou výhru a tak se kvalifikovali do Egypta.

Zápasy prvních dvou kol turnaje (zároveň i veden jako PSA turnaj) by se daly shrnout jako velice vyrovnané, ale naši hráči v sobě dá se říct znovuobjevili výborný squash a koncovky setů dobře zvládli. Odkazy na tyto zápasy najdete na konci tohoto reportíku.

Dolní část pavouku tak tedy po výhrách nad mladými francouzskými protivníky přinesla české a klubové semifinále. I tentokrát borci předvedli dobrou formu z tohoto kvalifikačního eventu. Nakonec jsme do finálového souboje "vyslali" Martina. Na zápas se mrkněte zde.

Finálový souboj proti anglickému hráči Benu Smithovi přinesl lehce kontaktní squash, se kterým si poměrně konzistentně poradil zkušený John Massarella. Martinovi utekly první a následně i druhý set a moc to nevypadalo, ale nakonec se dokázal namotivovat, srovnal na 2:2 a od druhé poloviny pátého setu pak již namířil svou cestu do Káhiry. Gratulace!

Podrobný report o kvalifikaci na stránkách asociace.