top of page

Kuba Zapala prvním vítězem pátečního Déčka po dlouhé koronavirové pauze

V pátek 4.června 2021 proběhlo po více než osmi měsících 3.páteční déčko v rámci letošního již 5. ročníku Sportprofit Tour. Na turnaji se po koronavirové pauze ve velmi parném dni nakonec objevilo hned 25 soutěžících, což bylo příjemným překvapením. Turnaje se zúčastnil i velmi pěkný počet hned pěti žen. Nejlépe z nich si vedla celkově sedmá Kristýna Vykouřilová. Jasným favoritem turnaje pak byl Jakub Zapala. Ten své žebříčkové postavení i potvrdil, když bez větších problémů v turnaji zvítězil. Ve finále se dle předpokladů utkal s Víťou Lazarem. Ten měl však cestu trošku složitější, než možná sám čekal. Ve čtvrtfinále přešel přes Aleše Tchuře, ale v semifinále musel na kurtu s Michalem Juráškem nechat možná více, než si před finále s Kubou Zapalou přál. Hrál se velmi vyrovnaný zápas plný dlouhých pěkných výměn, na jehož konci se v koncovce rozhodujícího třetího setu hlasitě radoval právě Víťa. Michala, věkem ještě juniora, to však vůbec nemuselo mrzet. Nejen, že se poprvé dostal do semifinále, ale byla z toho i premiérová placka, neboť v boji o bronz ve dvou setech přehrál Tomáše Havlíka. Michal si pódiové umístění za své dnešní výkony zasloužil. Na kurtech strávil rozhodně nejvíce času ze všech a jeho zápasy lákaly i nejvíce diváckých očí. V prvním kole si poradil s Filipem Rozprýmem, ve druhém ve velmi dlouhé bitvě porazil třetího nasazeného Michala Štěpána a asi v nejhezčím zápase dne porazil v těsné koncovce třetího setu výborně hrajícího Tomáše Tauše, který dokonce odvrátil tři matchbally, ale ten poslední po neskutečné výměně již ne. I nakonec bramborový Tomáš Havlík odehrál velmi pěkné zápasy. Třeba ve čtvrtfinálové řeži s Kristýnou Vykouřilovou, kde se mu podařilo neskutečnými až šťastnými údery odvrátit matchbally a uzmout tak vítězství ve svůj prospěch.


Za zmínku ještě jistě stojí 9.místo další juniorky Riany Alexové, která v těsné koncovce třetího setu přehrála Michala Štěpána. Vítězství v platu si zajistil Boris Heneš.


O dalších datech letošního ročníku Sportprofit Tour Vás budeme neprodleně informovat, nicméně aktuálně se zdá, že bychom v tomto ročníku mohli odehrát ještě čtyři turnaje – asi 25.6., 23.7., 6.8. a někdy v září by proběhl Závěrečný turnaj s ukončením ročníku a tradiční grilovačkou ;)

Kompletní výsledky turnaje:

2021_06_40 Results déčko na Viktorce - k
.
Stáhnout • 173KB

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2020/2021:

2021_06_04 Celkové pořadí Sportprofit To
.
Stáhnout • 338KB

Fotogalerie z turnaje ZDE


Comentarios


bottom of page