top of page

Junioři odstartovali rok 2023 áčkem na SBC

Na pražské Squash Bowling Centrum se na Ammbra Cup vydali naši junioři pod patronací Vojty Ryby. Klasické bylo obsazení kategorii z naší strany i dosažené výsledky byly předpokládané.

Opět jako jediná mezi dívkami startovala Elle Pelikánová v G15. Zde narazila na pozdější vítězku hned v úvodu turnaje a musela se pak spokojit s pátým místem v dohrávce.

V kategorii B13 jsme měli dokonce v pavouku dva nejvýše nasazené borce, ale nemoc na kurty Maxe Pelikána nakonec nepustila. Thomas Koukola se nakonec probojoval až do semifinále, zde po prohře si ale spravil chuť ziskem bronzové medaile.

Téměř totožně se vyvíjela výsledkově kategorie B15. Ta byla na turnaji nejvíce obsazena celkově, tak i našimi zástupci. Jirkovi Hartmannovi na rozdíl od Thomase bronz necinkl a tak se musel spokojit se čtvrtým místem. Zbylá trojice si pak zahrála spodní pavouky.

Také B19 byla obsazena klasicky sourozenci Juráškovými. Hrály se skupinky, los tentokrát svedl oba bratry do stejné skupinky. Z té postoupil Michal do finálové, zatímco Radim spadl do nejnižší dohrávkové. Michal nakonec získal nejlepší umístění - stříbro, Radim bral sedmý flek (určitě se podívejte na skóre tiebreaku v zápase Radima s Mikulášem).