top of page

Junioři na turnajích v Sofii a Hradci

Max Pelikán so po několika turnajové pauze opět mohl radovat z vítězství na juniorském evropském okruhu. Ten tentokrát zavítal do bulharské Sofie do klubu Fireball, kam se Maxík vypravil spolu se sestrou Ellou.


Nasazenému Maxovi se podařilo udržet čistý štít a bez ztráty setu prošel do finále B13. Zde se utkal s mladším z bratrů Saplashenkových, Nestorem. Max bezpečně kontroloval průběh prvních dvou setů, které vyhrál shodně 11:8. Ve třetím setu se však karta obrátila, a Max musel celou dobu dotahovat náskok, který si soupeř vytvořil na začátku setu. Přestože už Max prohrával 2:7, tak v dramatické koncovce odvrátil 5 gameballů, aby nakonec zvítězil 14:12. Z Bulgarian JO, který byl jeho posledním mezinárodním turnajem v kategorii BU13, si tak Max odváží pohár za první místo.


Ella Pelikánová byla nasazenou na pozici 3/4 do dívčích sedmnáctek. Ella prošla v hlavním pavouku hladce do čtvrtfinále, kde narazila na Emu Bozhilovou z Bulharska. Ve velice vyrovnaném zápase si dokonce ve čtvrtém setu vypracovala matchball, který ale bohužel neproměnila, a nakonec soupeřce podlehla 2:3. V dohrávce o umístění zaznamenala jednu výhru a jednu prohrou, a umístila se tak na konečném 7. místě.

Dvě finálové účasti vybojoval Thomas Koukola na hradeckém juniorském béčku. Startoval ve dvou kategoriích, v mladších patnáctkách potvrdil nasazení a výhrou se dostal do finále, kde nestačil ve třech setech na Honzu Jaška. Ve starší kategorii B17 zvládl svou skupinku a postoupil do finále proti Lukáši Jeřábkovi. To tentokrát zvládl a odváží si krom stříbra tedy i zlato.Comments


bottom of page