top of page

Junioři i dospělí zakončili sezonu posledními Áčky

Druhý prodloužený květnový víkend znamenal poslední turnaje kategorie A jak pro mládí, tak pro zkušené dospělé profíky.


Domácí kurty na Viktorce ožily programem áčkového víkendu již v sobotu, v neděli se pak uskutečnilo béčko. Právě tím začneme náš report - i když naše barvy zde hájil jediný zástupce, Boris Heneš. PO vyřazení spadl do dohrávkové skupiny, kde s vyrovnanou bilancí proher a výher nakonec bral šesté místo.


Kompletně v sobotu se odehrál celý zápasový rozpis áčka žen - Erin´s cupu. Naše holky se nakonec utkaly ve vzájemném zápase o páté místo, po vyrovnaném začátku ho získala nakonec Kristýna po výhře 3:1. Za zmínku stojí i úspěšný návrat Míši Čepové, která získala bronz.

Muži tradičně hrají turnaj (pod hlavičkou Dietz cup) oba víkendové dny. V našem centru se sešla celé domácí špička a navíc jeden PSA hráč. Nedělní finále se nakonec odehrálo v ostravských barvách - Solnický vs Byrtus, kdy se z výhry radoval Viky, po tom co Kuba sehrál přes osmdesát minut trvající pětiseťák s naším Martinem Švecem. Ten se pak o bronz v derbíčku utkal s Danem Mekbibem, kterého zradil náročný program posledních dní. Celý víkendový report najdete na asociaci.

Junioři se vypravili ukončit sezonu na kurty ostravského Fajne. Na sever Moravy jsme jako vždy vyslali kvalitní výpravu, která dokonce opanovala překvapivě kategorii B15. Ve finále mezi Tondou Kachlířem a Maxem pelikánem byl úspěšnější druhý jmenovaný, který ještě dovezl stříbro z B13. Tonda ještě přidal bronz v kategorii B17, kde se uskutečnil další souboj ve viktoriánské režii s Dominikem Fukarem. Mezi dívkami tradičně bodovala Ella Pelikánová, tentokrát v nezvyklé kategorii G19 brala hned stříbro. Juniorský report mezi novinkami na asociaci.

Fotky na FB Fajne.

Zápasy našich juniorů:

  • Juniorské áčko Fajne, B13 finále Pelikán - Závacký 6hod 5min (7.5.2023)

  • Juniorské áčko Fajne, B13 semifinále Pelikán - Zoubek 4hod 23min (7.5.2023)

  • Juniorské áčko Fajne, B17 semifinále Kachlíř - Forgač 1hod 48min (7.5.2023)

  • Juniorské áčko Fajne, B15 finále Kachlíř - Pelikán 9hod 47min (6.5.2023)

  • Juniorské áčko Fajne, B15 semifinále Kachlíř - Drapák 8hod 32min (6.5.2023)

  • Juniorské áčko Fajne, B15 čtvrtfinále Pospíšil - Drapák 7hod 0min (6.5.2023)

bottom of page