top of page

Jirka Pinka překvapivým vítězem Vánočního pátečního Déčka!

V pátek 17.12.2021 se na Viktorce uskutečnilo poslední páteční Déčko v kalendářním roce 2021! Jako tradičně i díky vánočním večírkům byla účast trochu nižší, nicméně na kurtech si to své odmakalo rovných 20 účastníků. Turnaj byl celkově plný překvapení, ale také vystavil pro některé hráče velmi těžký los. To se týkalo Michala Štěpána a Honzy Šťastníka. Tito dva spolu většinou hrají ve finále, dnes se však utkali již v 1.kole. No a jakoby tím vzalo kouzlo Honzy Šťastníka za své a poměrně solidně hrající Michal si kontrolovaně došel pro tak trochu nečekanou výhru ve dvou setech. Dalším velmi pěkným zápasem prvního kola byl souboj Borise Heneše s Ondrou Bořilem a Davida Neugebauera s Tomášem Taušem. V obou případech se také tak trochu překvapivě radovali mírní outsideři Boris a David. David se následně utkal s Alešem Tchuřem o semifinále. Oba dva se do této fáze turnaje mohli podívat vůbec poprvé a na kurtu byla znát nervozita. Nechyběly hádky s rozhodčím a tuhý boj, ze kterého nakonec v těsných koncovkách jako vítěz vzešel Aleš. Na něj v semifinále čekala turnajová jednička a hlavní favorit Michal Vaněk. Ve spodní části pavouka jakoby došly síly Borisovi Henešovi, když velmi hladce podlehl Michalu Štěpánovi. O další velké překvapení se následně postaral Jirka Pinka, který dokázal udolat Michala Juráška a to dokonce jen ve dvou setech, když v tom druhém prohrával již 5/9, aby nakonec set otočil a zvítězil 11/9. S vítězstvími roste chuť a na Jirkovi dnes rozhodně bylo vidět, že chuť vítězit má. V semifinále s Michalem Štěpánem, se kterým má také výrazně negativní bilanci, dokázal zvítězit taktéž až překvapivě přesvědčivě ve dvou setech. To druhé semifinále žádné drama nenabídlo a Michal Vaněk si postup pohlídal. V boji o třetí místo měl poté navrch Michal Štěpán, který si pohlídal veškeré naděje, se kterými Alda do zápasu šel a zvítězil ve dvou setech. Finále bylo pravou bitvou a skvělým vyvrcholením turnaje. Favorit Michal Vaněk začal lépe a ujal se vedení 1/0 na sety. Jirka však nic nevzdal a fantastickým výkonem dokázal srovnat. Ve třetím setu se oba hráči tahali o každý balón, ale rozhodnutí přišlo nejspíš za stavu 8/7 pro Jirku, když dokázal vyhrát výbornou dlouhou výměnu. Jirka proměnil svůj druhý matchball ze tří a za obrovského jásotu (jak se můžete přesvědčit na našem klubovém instagramu : squash_viktoria_brno ) si dokráčel ve svém vůbec prvním finále pro své první vítězství na pátečních Déčkách – obrovská nehraná radost vlastně všech okolo – takový malý vánoční zázrak! Jirkovi gratulujeme!


Za zmínku ještě stojí, že vítězem platu se stal Tomáš Tauš a nejlépe mezi vyřazenými v předkole si vedl Pavel Brichta. Jinak lednové páteční Déčko se uskuteční již 7.ledna!


Všem děkujeme za přízeň v roce 2021 a do toho nového roku 2022 Vám přejeme hodně zábavy na kurtech, spousty nicků a hlavně dobrý pocit z pohybu! Díky všem!

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde


​Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2021/2022 zde

Fotogalerie z turnaje zde


Comments


bottom of page