top of page

JANSHER KHAN CANBERRA OPEN

Martin Švec pokračoval další účastí na okruhu Challenger Tour. Tentokráte se vydal k protinožcům do Canberry, kde se hrála PSA 20K a Martin byl nasazen jako turnajová pětka.

Nebyl by to Martin, aby svá putovaní jako vždy neokořenil příhodou, tentokráte se jednalo o opožděný a ztracený bag s věcmi. Tréninky tedy absolvoval ve vypůjčených věcech, naštěstí těsně před prvním zápasem (jako nasazený měl první kolo volné) bag byl doručen a Martin tak nastoupil ve "svém".


Na kurtu ho čekal pakistánský borec, který překvapivě vyřadil nasazeného protivníka a tak ho nečekal jednoduchý zápas. nakonec ho ale zvládl a otevřel si cestu do čtvrtfinále Martin Švec vs [WC] Uzair Shoukat (PAK) 3/0 (11/7, 12/10, 11/7 (33 min)). O zápasu nejlépe svědčí Martinova slova: Zápas byl takový zvláštní. Pákistánec hrál hrozně neortodoxní squash, díky kterému včera překvapil nasazeného Simona Herberta. Zvláštní technika, ještě zvláštnější výběr úderů, plus byl hrozně rychlý a dobře útočil. V podstatě jsem se soustředil jen na svou dobrou délku dozadu a snažil jsem se moc neotvírat kurt a stupňovat tlak. Donutil jsem ho tím k chybám, kterých s přibývajícím časem a únavou přibývalo. Určitě umím hrát lip než jsem hrál dneska, ale bylo těžké se se soupeřem dostat do jakéhokoliv rytmu. Navíc po dlouhé cestě a velkém časovém posunu, stresu s bagem, jsem rád jak jsem to zvládl a vyhrál ve 3 setech. Těším se na zítřejší čtvrtfinále!


Čtvrtfinále se hrálo dnes ráno od 8:00 našeho času. Martin narazil na nasazenou čtyřku Andrew Douglas (USA), kdy kdy po nepříznivém vývoji zabral až v dvou setech na závěr, třetí urval koncovku, ale v posledním bohužel prohrál v tiebreaku. Andrew Douglas (USA) - [5] Martin Švec (CZ) 3-1: 11-4, 11-3, 9-11, 12-10 (48m). Z ani jednoho zápasu bohužel nebyl stream.

Výsledky celého turnaje a další průběh lze sledovat zde.

Comments


bottom of page