top of page

Italian Junior Open 2023

V půlce června se vydala téměř třicítka českých mladých nadějí na jih Evropy poměřit síly v dalším díle turnajů na evropském juniorském okruhu. Budeme se opakovat, ale jako vždy mezi reprezentací nechyběli zástupci našeho klubu.


Max Pelikán byl dokonce nejvýše nasazen v kategorii B13. Maxík se prokousal až do semifinále, kde mu vystavil stopku krajan Matyáš Závacký, síly pak trošku chyběly v souboji o bronz a tak se musel sklonit před svým soupeřem v pátém setu a zbyly na něj brambory. Benedikt Bořil pak posbíral zkušenosti (celková bilance 1:3).


V kvartetu bojovníků v další kategorii B15 (Pospíšil, Koukola, Fukar, Hartmann) se nejdále dostal posledně jmenovaný a vybojoval 14. místo. B17 jsme neobsadili, a v nejstarších juniorech pak byl osamocen Radim Jurášek, který skončil o 6 míst níže než Jirka.


Mezi dívkami pak po vyřazení holky vyhrály dohrávková plata, Pro Ellu Pelikánovou to znamenalo 9. místo v kategorii G17; v kategorii výše se pak Riana Alexová blýskla místem pátým.Commentaires


bottom of page