top of page

Individuální ME jednotlivců ve Wroclavi

Před začátkem hlavní sezóny se polském Hastalavista centru známém svým vysokým počtem kurtů uskutečnil v druhé polovině srpna celoevropský event. Jednalo se o mistrovství Evropy jednotlivců, které zároveň umožnovalo i získat body do PSA žebříčku. Mezi nominované reprezentanty se vešla hned trojice zástupců našeho klubu a při onemocnění Káji Šrámkové dostala důvěru i Míša Čepová.

Každý z nich si prošel lehce odlišnou pouť tímto turnajem. Ženská reprezentace na tomto mistrovství poměrně omladila a naše Riana Alexová si vysloužila důvěru reprezentačního kouče. V prvním kole ji čekala nasazená norská soupeřka, Rianě se podařilo jí nakonec uzmout jeden set v tiebreaku. Poté v dohrávkách připojila šnůru tří výher, což ji vyneslo do finále spodního platu. Tady trošku došly síly a tak nakonec brala místo osmnácté.

Michaela Čepová se snažila využít co nejvíce nabídnutou pozvánku, v prvním kole však podlehla domácí hráčce. Vítězství se tak dočkala vzápětí v dohrávce, pak po dvou těsných prohrách v pěti setech nakonec skončila o dvě místa níže jak Riana.

Poslední turnaj jako "svobodný" odehrál Martin Švec. Bez problému si v prvním kole pohrál s domácím borcem, ale i podle jeho slov mu zápas moc k rozehrání nepomohl. V druhém kole tak proti mladému talentovanému Francouzovi byly šance obou borců na další postup přibližně vyrovnané. Martin sice bral první set, ale pak se podařilo Clainovi zápas přetáhnout na svou stranu. V dalším pokračování v turnaji pak zabránilo Martinovi nachlazení, tak doufejme, že se dá na příští důležitý víkend do pořádku a dopředu gratulujeme novomanželům.

Nejlepší výsledky tak předvedl Dan Mekbib. Ve své dolní části pavouku si podobně lehce jako Martin na úvod poradil s rumunským soupeřem. Pak následoval výborný výkon proti Jaumemu ze Španělska, kdy Dan udržel po startu zápasu disciplínu a ujal se vedení nad nasazeným Jihoevropanem. Soupeř pak hodně energie věnoval diskusím s rozhodčím a soustředěný Dan plnící pokyny trenéra dovedl zápas do vítězného konce. Odměnou mu byl již několikerý souboj s hráčem světové dvacítky a nasazenou dvojkou Niky Müllerem. Švýcarský obhájce podal kvalitní výkon znamenající stopku našemu borci a tak Dan nakonec jako nejlepší český muž obsadil 8. příčku.


Všechny výsledky na ESF: muži a ženy.


Podrobný repre report na asociaci.


Mistrovství bylo streamováno ze čtyř kurtů včetně skleněného a zápasy jsou na shlédnutí na youtube kanále ESF.

Comments


bottom of page