top of page

IMPEXTA ČRO CUP 2021

OSTRAVA C-Tour pokročila ve své pouti dalším z turnajů kategorie C, tentokráte konaném na Havránkovi. Ani zde nemohli chybět zástupci našeho klubu, jmenovitě se sem vypravila čtveřice Jiří Pinka, Aleš Tchuř, Tomáš Tauš a David Neugebauer. Zástupci juniorského věku zůstali doma na domácím republikovém mistrovství.

Los tentokráte volil mezi ideálním počtem šestnácti hráčů a ani nedošlo na žádný klubovražedný souboj v prvním kole. Nakonec nejlehčí postup měl Tomáš, jehož soupeř se nedostavil. Vzápětí pak narazil asi na největšího favorita, domácího Lukáše Kampa. Tom hrál výborně a zápas byl nadmíru vyrovnaný, o čemž svědčí i to, že koncovky posledních tří setů končily tiebreakem 12:10, celkový výsledek pak byl nepříznivých 1:3.

Podobný osud potkal Davida, ten nejprve bez bezproblémově přešel přes Pekárka, aby mu los do cesty postavil velkou překáýku v podobě olomouckého Tomáše Sigmunda. Po porážce ho v platu o 5. místo čekal Vojta Mohelník a borci předvedli nejdelší zápas turnaje, včetně nejdelšího setu, který skončil badmitonovým skóre 19:21 v prospěch Vojty. David ale nakonec pětiseťák vyhrál a mohl se střetnout s Tomášem o konečné páté místo. V tomto souboji se trpělivějším ukázal Tomáš a získal pěkné páté místo.

Aleš Tchuř v prvním kole odstartoval souboj Viktorka versus Lukáš Kamp, ani jemu se ho nepodařilo porazit domácího borce a tak se vydal splnit svůj předturnajový plán - vyhrát spodní plato. Po úvodním skreči přetlačil Choduru ve vyrovnaných třech setech. Turnaj tak zakončil otočením ýápasu s Mirkem Ondruškou, kdy se zdravě naštval v třetím setu a pětisetový zápas dovedl do vítězného obratu.

Jirka byl nasazenou jedničkou turnaje a toto postavení potvrdil výhrou nad Chodurou v prvním kole a zvládl i zápas s nebezpečným Farníkem, také ve třech setech. V semifinále na něj nečekal nikdo jiný než Lukáš Kamp. Jirka začal dobře a získal první set, ale dalších dva mu utekly v tiebreacích, v záverečném čtvrtém setu pak již recept na Lukáše nenašel. V závěrečném klání o bronz Jirka opět předvedl dobrý výkon a za podpory svých klubových fans si dokráčel na stupně vítězů pro třetí místečko!

Kompletní výsledky na webu asociace.

Comentários


bottom of page