top of page

I sezona dospělých se naplno rozjela!

Zároveň v Brně i Praze se naplno rozhořely boje na squashových kurtech o body do žebříčků. Zatímco na pražském Strahově bojovali nejlepší na ženském a mužském A/B turnaji, v brněnských Ivanovicích se utkala početná ekipa Viktoriánů se soupeři z moravských končin na céčku.


Na strahovském ženském áčku potvrdila svůj návrat na kurty Míša Čepová. Poradila si s Terezou Elznicovou, Naty Babjukovou (pětiseťák) a ve finále i s Kájou Šrámkovou a prvenství jí dozajista posune žebříčkem opět nahoru. Na mužské áčko, taktéž konané na Strahově, vyrazil pouze Kuba Zapala. Tomu připadla po jedné výhře nakonec pozice číslo 13.

V neděli pak pokračovalo squashové zápolení do třetice na Strahově, tentokráte se zde sehrál turnaj kategorie B. V devětadvacítce startujících jsme měli opět jen jediného zástupce, Michal Jurášek byl nasazen na pozici 2 v pavouku. Turnajem postupoval až do semifinále, kde ho vyřadil Richtarech. Michal ale bojoval dál a v bronzovém souboji udolal Tomáše Nováka 11:3 v pátém setu, aby se mohl radovat z třetí příčky.

Celá polovina startovní listiny morenďáckého céčka byla tvořena borci z našeho klubu, kteří se vesměs střetli z domácími borci. Navíc na pozici rozhodčího byl povolán nejpovolanější - Roman Švec.

Borcům se dařilo a v top8 jsme měli hned pět umístěných. Nejlépe si vedli Aleš Tchuř a Tomáš Tauš, kteří se propracovali do semifinále, kde je zastavila zkušenost v podobě Jardy Kalety a mládí reprezentované Eliškou Jičínskou. Došlo tak k tradiční klubové bitvě, kdy hráči předvedli velice pěkný squash a v rozhodujícím pátém dějství měli oba výhodu mečbolů. Z bronzu se nakonec radoval Aleš, který k tomu poznamenal:" Pocity byly extatické, první i druhé kolo jsem hrál velmi dobře, skoro bez zaváhání, semifinále bylo bez nároku na úspěch, boj o bronz byl jeden z nejtěžších a nejnáročnějších zápasu v životě, kde jsem si, zejména v pátém setu sáhl na dno jak fyzických, tak psychických sil, oba jsme měli několik mečbolů a kdybych tu poslední mikrochybu udělal já místo Tomáše, vůbec by mi to nevadilo, byl to parádní zápas s výbornou diváckou kulisou".


Comments


bottom of page