top of page

Heroes Open 2023

PSA kalendář obsahuje jednu, u našich hráčů oblíbenou, položku s rakouskou stopou. U našich sousedů se koná ve Štýrském Hradci pravidelné díl série Challenger. Dotace činí 10K a mezi nasazenými byl i Martin Švec.

Turnaj z čtveřice českých hráčů zahájil náš Dan Mekbib a to vítězně, když si poradil s jedním z bratří Aijanenů, Mikem. Jeho výhru ve třech setech během půlhodinky lze shlédnout na streamu z turnaje.


V druhém kole se už zapojili oba naši zástupci. Pro Dana to byla tentokráte opačná nota, kdy narazil na výborně hrajícího Japonce Tsukuea, který poté potvrdil roli černého koně a turnaj ovládl. Martina čekal nebezpečný mladý talent z Anglie, devatenáctiletý Withington. Ten hraje velice útočný squash v přední části kurtu, na Martina tedy připadla defenzivní role. Oba přístupy přinesli borcům po dvou setech a po hodinové přetahované se Martin uklidnil a menším počtem chyb si otevřel bránu do čtvrtfinále. (poznámka: stream druhého kola má problémy s autorskými právy, proto byl prozatímně? skryt)


Ve čtvrtfinále čekal Martina další anglický hráč, navíc se jednalo o souboj dvou leváků. James Peach je také vyznavačem útočného stylu, tentokráte se prosadil a Martina tak vyřadil.

Comments


bottom of page