top of page

HEROES GRAZ OPEN 2021

Rakouský Graz se minulý týden stal dějištěm dalšího PSA turnaje ze série Challenger Tour s dotací 10K. Početná česká výprava zahrnovala i dvojici Martin Švec & Marek Panáček z naší Viktorky. Zápasy se hrály na poměrně rychlém skleněném kurtu a byly streamovány, takže lze všechny zápasy shlédnout na odkazech níže v reportu. Na kvalitně obsazeném turnaji se představili hráči širší světové šedesátky, naši hráči tak bohužel nebyli nasazeni.


Vstup do turnaje absolvovali naši hráči proti španělským soupeřům, avšak diametrálně odlišný. Zatímco Martin v pohodě přehrál Marca Lopeze a zajistil si postup do následujícího kola za dvacet minut, Marek na kurtu strávil dvojnásobně dlouhý čas. Jeho soupeř, Nino Vidal, vyhrál první set, ale Mára zabral a další dva sety náležely jemu. Španěl se také ale nevzdal a srovnal na 2:2. Rozhodující set ale Mára opanoval, vybudoval si rozhodující náskok a stejně jako Martin bude čelit soupeři z Egypta ve druhém kole.Druhé kolo bylo bohužel pro naše hráče i kolem posledním. Oba jejich egyptští soupeři byli ve vyrovnaných zápasech nakonec nad jejich síly. Martin podlehl Yahya Elnawasanymu, a vzápětí poté hned šel na kurt Marek proti Moustafovi El Sirtymu, kdy se mu podařilo sebrat první set.


Zápasy druhého kola lze sledovat zde.

Kompletní výsledky na PSA, report v angličtině na SquashSite.Comments


bottom of page