top of page

Finále pro Dana Mekbiba v americkém Wakefieldu

Na sklonku letošního roku na jednom z posledních turnajů překonal Daniel Mekbib své nasazení a probil se až do finále PSA desítky. V americkém Wakefieldu byl blízko zisku titulu, ale jeho soupeř David Baillargeon předvedl obrat a z trofeje se radoval nakonec on.

Dan byl na tomto turnaji nasazenou čtyřkou, ale jeho pouť k finalovým branám nebyla vůbec jednoduchá. Odstartovalo ji měření sil s pakistánským borcem Muhammadem Nooranim, které zvádl poměrně rychle ve třech setech.

Soupeř v druhém kole, Jihoafričan Devald van Niekerk, byl již na jiném levelu a tak se jejich souboj - Danovy aktivity a Devaldovy obrany protáhl na třičtvrtě hodiny. Tentokrát Dan ztratil druhý set.

Semifinále proti dvojce turnaje, dalšímu hráči z Pakistánu, Muhammadu Asimovi přineslo z Danovy strany více chyb, což resultovalo ve ztrátu úvodního setu. Jakmile se Dan oprostil od chyb, převzal taktovku zápasu a zvýšeným tempem nakonec zápas otočil. Dostal tak šanci vyhrát svou první desítku, ale bylo jasné, že výše postavený Kanaďan nebude snadným soupeřem.

Pčesto Dan rozehrál zápas vynikajícím způsobem a získal náskok dvou setů. O tom více pak zamrzí, že sahal po celkovém triumfu, když se mu nepodařilo proměnit několik mečbolů a třetí set ztratil v tie-breaku 12:14. Soupeř pak dokonal obrat.

Daniel Mekbib - David Baillargeon 2/3: 11/8, 11/6, 12/14, 1/11, 2/11 (50 min)

Podrobný report včetně Danových hodnocení si můžete přečíst na asociační novince.