top of page

Finálový turnaj plný zvratů si podmanil Michal Jurášek! Michal Štěpán celkovým vítězem tour!

Jako již tradičně se Závěrečný finálový turnaj Sportprofit tour odehrál v sobotu, netradičně však v září místo června. I přesto se nakonec na místě sešlo 25 účastníků, kteří chtěli ještě zamíchat celkovým pořadím, neboť Závěrečný turnaj má dvojnásobnou hodnotu! Zálusk na celkové prvenství si dělali hned tři adepti – Michal Vaněk, Michal Štěpán a Tomáš Havlík. Nicméně chvílemi to vypadalo, že žádný z nich vyhrát nechce.


Michal Vaněk tak trochu doplatil na těžký los, jenž mu hned ve 2.kole přiřkl Michala Juráška. Ten vyhrál vyrovnaný první set, ale ve druhém se trápil. V rozhodujícím setu se Vaněk dostal do pohodlného vedení 9/4 a vše se zdálo být pod kontrolou. Jenže mladší z Michalů se vzepřel a po několika pěkných výměnách, pár hádkách s rozhodčím a vypjaté koncovce se nakonec radoval z překvapivé výhry nad velkým favoritem tour. Prohra Michala Vaňka vystřelila šance Michala Štěpána a Tomáše Havlíka, kteří se oba hladce probojovali o kolo dále. Těžší los zde měl však Tomáš. Na toho čekal Honza Šťastník, a tak nějak se čekalo, že Honza zvítězí. Na kurtě bylo vše jinak. Tomáš hrál koncentrovaně a bez chyb a ujal se vedení 1/0 na sety a 10/5, což pro něj znamenalo 5 matchballů. Za tohohle stavu jakoby se Tomáš zalekl a set zcela nepochopitelně ztratil a následně i zápas. Vše pozoroval i Michal Štěpán. Díky prohře Tomáše už bylo prakticky jisté, že celkově zvítězí, k jistotě však potřeboval ve čtvrtfinále porazit Kristýnu Vykouřilovou. Ta se hned od začátku ujala iniciativy a 1.set získala pro sebe. Michal však nakonec dokázal zápas otočit a již věděl, že bude vítězem 5. Ročníku Sportprofit Tour! Mezi další překvapení turnaje patřila i prohra Borise Heneše s Ondrou Ryšavým a ten pak nebyl daleko od toho, aby porazil ve čtvrtfinále i Michala Juráška. Ten si však koncovku rozhodujícího setu pohlídal a v semifinále se utkal s Jirkou Pinkou. Jejich poslední zápas opanoval Jirka a Michal měl tak značnou motivaci Jirku konečně porazit. Hrálo se již na 3 vítězné sety a výborně hrající Michal rychle vedl 2/0 na sety a dostal se i k 1.matchballu. Zde však Jirka zabral a ještě vybojoval alespoň jeden set. V tom čtvrtém měl však znovu navrch Michal a slavil tak svůj první postup do finále. V něm na něj čekal Honza Šťastník. Ten svedl obrovskou semifinálovou bitvu s Michalem Štěpánem, když o postupujícím rozhodl až pátý set. V zápase zklamaných semifinalistů se pak po vcelku hladce výhře 2/0 radoval z bronzu Michal. Finále začal mnohem lépe Michal Jurášek. Rychle se dostal do vedení 2/0 na sety a vše naznačovalo, že viditelně unavený Honza nebude mít síly na to, aby utkání otočil. O to překvapivější pak bylo, když se z ničeho nic na zemi objevil Michal, který se svíjel v křečích a jen díky Honzově fair play gestu se dlouhé minuty nehrálo, než se dal Michal zpět dohromady. Třetí set každopádně patřil Honzovi a zdálo se, že je zaděláno na drama. Čtvrtý set byl ovšem tak jako celý turnaj opět nahoru dolů. Michal snad během dvou minut vedl 8/2, aby během dalších dvou minut bylo srovnáno. Za stavu 8/8 již Michal přestal chybovat a připsal si nejen cenné vítězství nad kvalitním soupeřem, ale i své 1. vítězství v kariéře na mužském turnaji!


Toto vítězství jej také vystřelilo na celkově druhé místo ve Sportprofit tour za Michala Štěpána. Celkové třetí místo nakonec obsadil Tomáš Havlík a nejlépe umístěnou ženou v konečném pořadí Sportprofit Tour 2020/2021 byla nakonec šestá Marika Doubravová. Po vyhlášení výsledků turnaje se pak všichni sešli v partnerské restauraci BTW, kde byl připravený raut a 100 piv pro všechny a kde také byly vyhlášeny celkové výsledky a 10 nejlepších si odneslo hodnotné ceny! Jsme moc rádi, že i 5. Ročník měl po Kubovi Zapalovi, Honzovi Šťastníkovi, Víťovi Lazarovi a Jirkovi Duškovi jiného vítěze a hlavně, vůbec poprvé se jednalo o kmenového hráče naší Viktorky!


Závěrem všem velké díky, že chodíte, že nás podporujete, a že hlavně i v těchto pro sport náročných dobách zůstáváte squashi věrní! U příštího již 6. ročníku už klasicky v pátek 15.10. od 17.00 hod AHOJ!


Kompletní výsledky závěrečného turnaje najdete zde:

2021_09_25 Results déčko na Viktorce
.xlsx
Stáhnout XLSX • 173KBKonečné pořadí 5. ročníku Sportprofit Tour najdete zde:

Sportprofit Tour 20-21 aktual poradi
.pdf
Stáhnout PDF • 747KB


Fotogalerie z turnaje: bude doplněna
Σχόλια


bottom of page