top of page

Finále play-off

Našim extraligovým týmům žen i mužů se sice nepodařilo obhájit loňské tituly, ale na domácích kurtech ve finále play-off získaly cenný stříbrný double. Souběžně probíhaly i baráže, kde bohužel náš druhý extraligový tým žen Viktoria Brno Prima tuto soutěž po prohře s týme SC Prague United opouští.


V sobotním semifinálovém programu nejprve nastoupil ženský tým Viktoria Brno Kabel A.-T., který si poradil s výše nasazeným ostravským celkem SC FAJNE - ženy A. Postup svými vítězstvími zajistily Michaela Čepová a Klára Köhlerová v obou úvodních duelech a za stavu 2/0 na zápasy se již třetí duel nehrál. Výsledky ke shlédnutí zde.

Po ženách nastoupili na kurty muži z týmu Sportprofit, stejně jako ženy čelili ostravskému celku SC Fajne - muži A. Utkání předcházelo mírné napětí, neboť Sportprofit s tímto celkem před dvěma týdny doma prohrál 1/3. Nakonec si kluci zajistili nedělní finále poměrně hladce i proto, že hráči Ostravy přijeli v oslabené sestavě a Dan Mekbib se mezitím zotavil z drobného zranění. Nejprve na čtyřce zdolal Marek Panáček "náhradníka" Jana Mutinu 3/0 a poté přidal druhý bod ve velice kvalitním utkání Dan, který si také ve třech setech poradil s Jakubem Solnickým. Pro celkovou výhru a postup pak nutný zisk setu zajistil Martin Švec, který získal hned ten první v tiebreaku proti Viktoru Byrtusovi. Výsledky naleznete zde.

V nedělním finále s s Modrým světem úvodní dva zápasy dopadly podle očekávání, když nejprve Klára Köhlerová zdolala Terezu Šlehoferovou 3/1 a vzápětí srovnala Anna Serme po výhře 3/0 nad Michaelou Čepovou. O držitelkách titulu tak musel rozhodnout až závěrečný zápas. V něm nastoupila Marika Doubravová a za Modrý svět Tereza Elznicová. Celé utkání bylo neskutečně vyrovnané. Lépe do něj vstoupila Marika, která dokázala otočit první set z 6/9 na 11/9. Vybojovala i druhou sadu poměrem 12/10. Třetí set ale v koncovce získala Tereza 9/11 a snížila na 2/1. Čtvrtá sada byla obrovskou bitvou. Marika si vybojovala dva mečboly za stavu 10/8, ale Tereza je dokázala odvrátit. Stejně tak i další dva za stavu 11/10 a 12/11, aby následně srovnala po zisku setu poměrem 12/14 na 2/2. Marika však výborně vstoupila do páté sady a vedla 7/2 a dokonce 9/4. Pak ale, jakoby na ni dolehla tíha odpovědnosti, opět nedokázala zápas ukončit. Skvěle bojující Tereza sedmi body v řadě zápas otočila a zajistila tak rozhodující druhý bod pro pražský celek. Výsledky shrnuty zde.

Ve finále mužů se představily náš tým a SC Strahov A - muži a bylo to utkání plné překvapivých výsledků. Jako první nastoupili Lukáš Jelínek a Marek Panáček. Marek mohl vybojovat první bod a do zápasu vstoupil velice razantně. Bohužel v dalším průběhu mu precizně hrající Lukáš nic nedovolil a po výhře 3/1 se strahovští ujali vedení 1/0. Dalším zápasem bylo utkání jedniček týmů a to Inda Maheshe Mangaonkara (aktuálně 47. hráč světa) a Daniela Mekbiba (70.). Utkání bylo svoji kvalitou jednoznačně nejlepším z celého víkendu. Favoritem byl Mahesh a očekávalo se, že přidá na konto Strahova druhý bod. Proti však byl Dan, který předvedl další výborný výkon a jedinou komplikací pro něj bylo několik neproměněných setbolů v prvním setu. Poté už kurt opanoval a po výhře 3/0 si připsal další cenný skalp hráče ze světové padesátky a hlavně srovnal na 1/1. I další zápas dvojek měl svého mírného favorita a tím byl náš Martin Švec, který bojoval o důležitý druhý bod s Davidem Zemanem. Hrál se asi fyzicky nejnáročnější zápas celého víkendu a také nakonec nejdelší. Martin doslova vydřel první set, nicméně David dokázal ve druhém srovnat. Třetí patřil opět Martinovi, ale ve čtvrtém měl opět navrch David. Rozhodnutí padlo v páté sadě, ve které byl David přesnější a trefil několik výborných úderů a Martina dokázal porazit. O držitelích mistrovského titulu tak rozhodoval až poslední zápas mezi Joanem Lezaudem a Ondřejem Uherkou a bylo jasné, že kdo tento zápas vyhraje, zajistí pro svůj celek prvenství. Lépe začal Francouz ze Strahova a vyhrál první set. Druhý však byl jednoznačně v režii Ondry a bylo srovnáno. Další dva rozhodující si však Joan pohlídal, trefil pár skvělých shotů a přestože Ondra bojoval, na víc než pět bodů v každém setu to nestačilo. Po výhře 3/1 tak mohli hráči SC Strahov opět po roční pauze slavit mistrovský titul. Finálová skóre naleznete zde.


P.S. Zápasy play-off byly posledními pro Ondru Uherku v našich barvách, tímto mu děkujeme za výbornou dlouholetou reprezentaci našeho klubu a přejeme mu pohodu v jeho novém působišti - v Praze na Strahově.


Comments


bottom of page