top of page

Extraliga zahájena!

Extraligové soutěže žen i mužů uzavřely pořadatelský maratón akcí pořádaných naším klubem během jediného týdne. Po 20K PSA a druhém večerním pátečním D pro příchozí se na kurtech proháněly extraligové týmy žen a mužů. Pro ty, kdo si nevšimli dřívějších aktualit, jen zopakujme, že tuto sezónu Viktorka do bojů vysílá již pouze po jednom týmu (muži mají navíc tým v první lize, ženy zachovaly jediné družstvo).


V reportu jako vždy dáme přednost ženám hrajícím pod hlavičkou Viktoria Brno ERIN'S FLAG Irish Pub. Ty si v sobotu připsaly jedno jasné vítězství nad pražskými United, druhé vítězství bylo z důvodu nemoci soupeřek z Ostravy technicky kontumační. Holky hrály celý víkend v sestavě Marika Doubravová, Kristýna Vykouřilová a Klára Köhlerová.

Tato trojice narazila na přemožitelky až v prvním nedělním utkání, kde podlehla 1:2 trojici Girl Power, kdy v utkaní Kristýny s Evou Feřtekovou rozhodoval tiebreak v pátém setu. bohužel 11:13 v náš neprospěch. Hrací víkend pak byl zakončen výhrou nad Modrým světem 2:1, zde si zahrála neúspěšný pětiseťák Marika. Tabulkově je z toho druhé místo za Girl Power. Výsledky zde.

Mužská extraliga 2021/22 má tedy novinku v podobě pouze pěti účastníků. Kluci prošli úvodem se stejnou bilancí jako holky, tedy 3 výhry a jediná prohra. Toto jim zajistilo první místo v tabulce, ale mají o zápas více než ostatní týmy. Novinkou co se týká Viktorky, je přetvoření soupisky s ohledem na redukci na jeden tým, také mimo jiného naše dlouholetá opora Jadran nyní nastupuje v barvách hradeckých buldoků.

Do letošních statistik tým Sportporfit vstoupil bezproblémovou výhrou nad SC Otec - TOPO muži A v poměru 4:0. V druhém zápase s Fajne na čtyřce tentokrát nastoupil Martin Štěpán ml., i toto utkání jsme vyhráli, když při zápasové shodě 2:2 jsme získali o set víc. V neděli se opět měnila sestava, na pozici 4 hráli Vojta / Honza Rybovi. Nejprve jsme nestačili na obhájce titulu ze Strahova 1:3. Závěrem jsem 3:1 porazili hradecké Buldoky, za které bodoval Tomáš Tóth. Po kompletním 1.kole nám tak patří druhé místo, detailní výsledky naleznete zde.Fotogalerii z celého víkendu naleznete zde.bottom of page