top of page

Extraliga 2020/2021 - Muži získali bronz, ženy čtvrté

První zářijový víkend nám poskytl odpovědi, kdo získá extraligové tituly mezi ženami i muži. Nakonec podmínky umožnily dohrát "uplynulou" sezonu extraligy a to ve formě squashem nabitého jednoho víkendu, kdy se mužstva utkala každý s každým ve skupinovém formátu. Dějištěm závěrečného klání byl strahovský klub.


Náš ženský tým Viktoria Brno Kabel-A.T. absolvoval skupinu ve složení Michaela Čepová, Marika Doubravová a Klára Köhlerová. V pátečním zahajovacím zápase si tým poradil s Moravskou Slávií 2:1. V sobotním programu pak nejprve narazil na favoritky a následně i nové mistryně ČR z Girl Power (0:3), odpoledne pak bez problému zdolal nováčka SC Prague United. V tabulce tak holky držely 3. místo se stejným počtem bodů jako čtvrté Fajne.

Právě výsledek souboje s Fajne rozhodl nakonec o umístění na nepopulárním čtvrtém místě (prohra 1:2), závěrečná prohra s obhájkyněmi z Modrého světa (1:2) již nic neřešila.


Z utkání jsou dostupné streamy: proti Girl Power, proti Squash Modrý svět. Kompletní výsledky extraligy žen.

V mužské lize tradičně účinkovaly oba dva extraligové týmy. Za Sportprofit nastoupili Dan Mekbib, Martin Švec, Vojta Ryba, Marek Panáček a Tomáš Havlík. V dresu Hanya bojovali Michal Jadrníček, Jakub Zapala, Martin Štěpán ml. a David Neugebauer.

V pátečním zahajovacím večeru Sportprofit bez problému porazil tým Buldoci - SCC Hradec Králové 4:0, Hanye uteklo vítězství o dva sety (2:2 6:8).

Sobotní porci zápasů zahájili borci vzájemným zápasem, Sportprofit nezaváhal a připsal si další výhru 4:0. Bohužel v následujícím důležitém utkání nedokázali naši hráči přetlačit posílený ostravský tým a navíc v utkání jedniček si přivodil zranění Dan Mekbib. Hanya neměla proti strahovským obhájcům titulu šanci. Dá se tak říct, že bylo určeno s jistotou pořadí letošního ročníku, i když zbývaly dohrát dva nedělní zápasy.

V neděli si za Sportprofit odbyl premiéru Tomáš Havlík a byl u vítězství 3:1 nad nováčky soutěže SC Otec - TOPO muži A. V druhém zápase proti Strahovu (0:4) stál za vidění pětisetový zápas Marka s Angličanem Robem Downerem. Hanya oba zápasy prohrála, nejprve bez šance proti Fajne (0:4), poté i proti Hradci (1:3), kdy bodoval Martin Štěpán ml. Na borce tak zbylo bohužel poslední místo.


Z utkání jsou dostupné streamy: Sportprofit proti FAJNE - muži A, Sportprofit proti Strahov A; Hanya proti SC FAJNE - muži A.

Kompletní výsledky extraligy mužů.

Comments


bottom of page