top of page

Enjoy Junior Open 2022

Minulý víkend se v Polsku konal další juniorský turnaj kategorie A, tentokrát v Enjoy Squash Club v pro nás dostupnějším městě Bielsko-Biała. Turnaje se zúčastnili za Viktorku sourozenci Pelikánovi a Nikol Kubíčková z ostravského klubu FAJNE.

Max Pelikán startoval v sobotu v kategorii BU11 jako nasazená 3. Cestu až do finále zvládl bez ztráty setu. Ve finále ho čekal Piotr Wróbel, se kterým Max svedl dramatickou bitvu. Po výborném začátku, kdy Max získal první set poměrem 11:7, se soupeř, mohutně povzbuzovaný domácím publikem, dokázal zkoncentrovat a vyrovnat ziskem druhého setu 11:6. Třetí set byl nesmírně vyrovnaný až do stavu 9:9, kdy Max zahrál dva výborné údery a zvrátil výsledek na svou stranu. Ve čtvrtém setu měl Max od počátku mírně navrch a jeho soupeř si naopak přestával věřit. Max si už vítězství nedal vzít, set vyhrál poměrem na 11:7, a zajistil si tak celkové prvenství na svém prvním polském áčku kategorie BU11.

Ella Pelikánová prošla pavoukem v kategorii GU17 bez ztráty setu až do finále, kde narazila na turnajovou jedničku Jagodu Góra. Finále se hrálo v rychlém tempu, diktované polskou hráčkou, kterému se Ella nedokázala zcela přizpůsobit. Ella prohrála první set 8:11 a druhý 7:11. Ve třetím setu se však hra vyrovnala. Ella začala hrát agresivněji, a využívala chyb, které soupeřka v prvních setech nedělala. Za stavu 10:10 však polská hráčka zahrála dva tvrdé a přesné údery, a zajistila si tak celkové vítezství v turnaji. Ella tak obsadila druhou příčku.

V neděli se Max zúčastnil turnaje v kategorii BU13. V první kole si poměrně snadno poradil s Mikołajem Kapitanowiczem. V druhém kole ho však čekal včerejší soupeř z finále BU11 Piotr Wróbel. Byl z toho opět velice vyrovnaný zápas, který se tentokrát rozhodoval až v pátém setu. Max dokázal otočit nepříznivý vývoj zápasu, kdy už prohrával 0:2 na sety, a nad svým soupeřem zvítězil3:2.

Ve třetím kole Max narazil na nasazenou dvojku Dawida Święcha. Max vyhrál první dva sety poměrem 13:11 a 11:6. V následujících setech už na Maxově výkonu byla patrná únava z předchozích zápasů a svému soupeři podlehl 2:3.

V posledním zápase si Max ještě spravil náladu výhrou 3:0 nad Milanem Surówkou a obsadil tak konečné 6. místo.

Ella Pelikánová v kategorii GU15 vyhrála svou základní skupinu bez ztráty setu a postoupila tak do finálového zápasu s Hanou Wróbel. Ella začala finále sebevědomě a první set vyhrála poměrně rychle 11:5. Ve druhém setu však její polská soupeřka začala hrát aktivněji a Ella na druhou stranu polevila v koncentraci. Byl z toho druhý set pro Hanu Wróbel poměrem 11:5. Ve třetím setu se však Ella vrátila ke své důrazné hře a více se soustředila na délku úderů. Třetí set Ella vyhrála 11:4. Ve čtvrtém setu už Ella nedopustila žádné překvapení a vyhrála zaslouženě 11:6. Ella tak získala prvenství již na 3. polském áčku kategorie GU15 v řadě.