top of page

Eliška Jičínská vítězí podruhé v letošním ročníku Sportprofit Tour!

Vítězkou 8. turnaje letošní Sportprofit Tour se stala Eliška Jičínská a připsala si tak na svoje konto již druhé vítězství v tomto ročníku. Dubnové déčko bylo nejobsazenějším v této sezóně, zúčastnilo se ho celkem 31 hráčů, včetně jedné úplně nové tváře, jíž byla Johana Jedličková. A právě tato 12-ti letá juniorka bavila přítomné hned od prvního zápasu. V tom nastoupila proti Davidu Negebauerovi a přestože nakonec prohrála 1/2, když neproměnila ani jeden ze svých pěti mečbolů, pozornost na sebe rozhodně strhla.

Další průběh turnaje byl relativně dle předpokladů, samozřejmě až na výkony Elišky, která s výjimkou jednoho zápasu hrála všechny ostatní na maximální počet setů a postupně doslova udolala mj. i čtyři nasazené hráče - Havlíka, Ondrušku, Pinku a ve finále Michala Vaňka. Vtipná byla poznámka Michala během finále za stavu 1/1 na sety, když pronesl: "Ona má zvláštní strategii. Když já odehraju míček, tak ona vždycky taky." Zápas byl naprosto vyrovnaný a oba dva toho měli na konci doslova plné zuby. Eliška nakonec vyhrála rozhodující set finále v tiebreaku 12/10 a zařadila se tak po bok Honzy Šťastníka, který také dokázal v letošním ročníku zvítězit 2x. Ani Michal neměl cestu do finále snadnou. Postupně si musel poradit s Kočvarou, Doubravovou, Šťastníkem a Michalem Štěpánem.

O třetí místo se utkal Jirka Pinka s Michalem Štěpánem a lepší byl tentokrát, před zraky své nastávající :-), poměrem 2/1 Jirka. Konečné páté místo obsadil Boris Heneš, devátá byla Marika Doubravová a vítězem plate, tedy 17. místo, bral Eda Kočvara.

Předposlední turnaj letošního ročníku Sportprofit Tour se bude konat 5.5.2023 od 17:00 a vy všichni jste samozřejmě zváni!

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

Comments


bottom of page