top of page

Druhý den na domácím Czech Open 2022

Dnes se na kurtech Centra Viktoria o zahájení postarala ženská část startujících. Paralelně s mužskou třicítkou probíhá i ženský turnaj s menší dotací a navíc organizátorský tým zvládl přidat ještě pro začínající hráče (plus pro hráče vypadlé z hlavního pavouku) turnaj kategorie satellite Dietz Cup 1000.


Obě hráčky našeho klubu také jako u mužů nenastupovaly v rolích favoritek, naopak los jim do cesty postavil nasazenou jedničku i dvojku turnaje. Riana Alexová i Klára Köhlerová se tak musely s turnajem rozloučit po prohrách ve třech setech. Obě vyjádřily však spokojenost s možností si zahrát na tomto typu turnaje a navíc v domácím prostředí. Pozápasový rozhovor s Riou můžete shlédnout zde.

Celou galerii super fotek od Ireny z ženského prvního kola naleznete na facebooku squashPage.net.


Poté pokračovali muži druhým kolem, na Martina Švece čekal Angličan George Parker. Světový hráč číslo 27 si v utkání udržoval lehkou převahu a dařilo se mu držet našeho borce za sebou, občas mu pomohla chybka při Martinově útoku. Martin se jako vždy nevzdal a třetí set dotáhl do tiebreaku, velká škoda že jej nepřeklopil na svou stranu. Tento zápas nebyl na streamovaném kurtu 1, takže mrkněte na fotky mužského druhého kola na squashPage.

Na satelitu probíhalo vše dle očekávání, kluboví hráči dostali možnost si zahrát s profíky, mladí nadějní hráči posbírali bodíky do PSA a Dan Mekbib po vyřazení z hlavního turnaje postoupil do zítřejšího semifinále.


Turnaj není jenom ryze sportovním eventem, ale po zápasech byl na řadě podvečerní program, kde všichni zúčastnění dostali možnost na neformálním rautu pohovořit i s hráči. Také zde byl představeny další mimo-squashové informace, naši sponzoři a členové organizátorského týmu. Je naší milou "povinností" popřát paní Renatě ke krásným 25. narozeninám, ať se daří, slouží zdraví a hodně té trpělivosti :-)


Comments


bottom of page