top of page

Domácí i zahraniční juniorské turnaje

  • Radim Švec
  • 28. 9.
  • Minut čtení: 1

Squashová sezona se opravdu rozjela již na plné obrátky. Sváteční zářijový týden tak naše mladé naděje hráli béčko v Praze, zatímco Max Pelikán odjel s repre výběrem na první gold turnaj evropské juniorské série.


Český výběr se na tento turnaj přesunul do dánského Herlevu a pomýšlel i na některá podiová umístění. Maxík byl nasazen jako 3/4 v BU15. Start HEAD Danish Junior Open 2025 měl pomalejší, ale probil se do semifinále a potvrdil nasazení. Na jedničku z Belgie však nestačil, takže v neděli turnaj zakončil soubojem o třetí místo. Souboj to byl ryze český, se známým soupeřem ze Slavie, Martinem Jaškem. Ten byl nakonec lepší a tak Max přiváží čtvrté místo.


Streamy z kurtu 9:

HEAD Danish JO 2025 BU15 P3/4 Pelikán - Jašek čas 2hod11min (28.9.2025)

HEAD Danish JO 2025 BU15 SF Pelikán - Lebrun čas 6hod52min (27.9.2025)

HEAD Danish JO 2025 BU15 QF Pelikán - Morzyc čas 1hod18min (27.9.2025)


Na "knižním" klasickém turnaji jsme v Praze měli také zastoupení. Na ALBATROS MEDIA, béčkovém turnaji, jsme brali i pódiová umístění - rovným dílem u dívek i chlapců. U děvčat v G13 se Adéla Branická probojovala v pohodě ze své skupinky 1, ve finále to byla velká přetahovaná. Adél se dvakrát ujala vedení na sety, ale nakonec padla v pátém setu 10:12. V G15 pak Nella Krejčířová přidala stejně jako Max čtvrté místo.


ree

Radost nám udělala i klučičí drobotina, v B11 jsme měli hned 4 hráče. Nejspokojenější asi odjížděl Kryštof Studénka, který ovládl svou skupinku, ve finálové pak již vítězný recept nezopakoval, ale přesto veze svůj první republikový pohár za třetí místo.


ree

 
 
 

Komentáře


bottom of page