top of page

Domácí áčko za námi

Indoorové sporty mohou být vzácně ovlivněny i vnějšími vlivy. Právě tato výjimečná situace se naplnila na turnaji kategorie A, konaném první prosincový víkend na domácích kurtech Centra VIktoria.


Bohatá a poměrně nečekaná nadílka sněhových vloček vyústila v absence či pozdní příjezdy startujících, zvláště se tato situace projevila na ženském turnaji. Obrátíme-li pozornost na výsledky, Michaela Čepová i tentokrát dokázala dokráčet do finále, kdy si poradila s Olgou Kolářovou, Karolínou Šrámkovou a ve finále pak s Tamarou Holzbauerovou. Ze čtyř dosavadních turnajů kategorie A je to již třetí vítězství, což svědčí o její vynikající formě. Riana Alexová si po posledním sedmém místě polepšila o dvě místa nahoru a během turnaje prohrála pouze jediný zápas s Karolínou Šrámkovou.

Mužské áčko se běžně hraje v dvoudenním modu, ale počasí a odlet nominovaných zúčastněných reprezentantů na světový šampionát na Nový Zéland vedl k odehrání celého programu pouze v sobotu. Našich borců se do šestnáctky vešlo hned 5. Nasazení hráči nás Dan Mekbib a Jakub Solnický dokráčeli do finále (přitom Kuba vyřadil zbytek hráčů našeho klubu). Finále bohužel ovlivnilo Danovo zranění a již nemohl pokračovat po druhém setu.

Stejně po semifinále nepokračoval ani Matej Hrnčiřík, pátý byl dobře hrající Kuba Zapala, na juniora Michala Juráška zbylo místo osmé.

Dění na kurtu 1 bylo možno sledovat na youtube kanálu našeho klubu zde. K vidění jsou zde mimo jiné zápasy Čepová - Kolářová, Jurášek - Solnický, Tužinčin - Sinkule, Zapala - Kelar, Čepová - Šrámková, Mekbib - Solnický, Čepová - Holzbauerová.


Součástí áčkového víkendu je pak i nedělní turnaj mužů kategorie B. Z našeho tria statečných nejlépe výsledkově vyšel Tomáš Havlík na jedenácté příčce, následoval Boris Heneš s patnáctým místem a o další čtyři místa níže skončil David Neugebauer.


I v neděli byl kurt 1 streamován na našem youtube kanálu - zápasy Havlík - Blažíček, Heneš - Fejfar a finále turnaje.Comments


bottom of page