top of page

Dan s Martinem součástí týmu na ME 2022

Trošku změnou po turnajové PSA šnůře na americkém kontinentu se klukům mohla jevit týmová soutěž. V nizozemském Eindhovenu bylo po jejich návratu zahájeno Mistrovství Evropy družstev žen a mužů. ČR hrála ve složení Martin Švec, Jakub Solnický, Daniel Mekbib, Viktor Byrtus, Ondřej Vorlíček a David Zeman v elitní divizi 1, kde byla ve skupině B společně s Německem, Skotskem a Španělskem. Před eventem se ještě trenérem družstva mužů stal náš dlouholetý člen Ondřej Uherka.

Pozice týmu se zdála jasná, pokusit se udržet v elitní divizi 1. Martin hrál na pozici 1, zatímco Dan pak na trojce. Ve středečních zápasech tak Martinou narážel na vysoce postavené hráče (Golan, Lobban), zatímco Dan byl tajnou nadějí na zisk výhry, případně zápasu. Bohužel oba své zápasy i přes dobré výkony prohráli, se Španělskem byl finální výsledek 2:2, se Skoty prohra 1:3. V závěrečném zápase s Němci už to na postup nevypadalo a tak se Dan pošetřil na play-out, Martina čekal souboj leváků s Kandrou.

V tabulce skupiny o 5-8. místo se získaný bod se Španěly již započítával a nás čekalo nejprve Finsko. Nejvyrovnanější zápas sehrál na pozici číslo jedna Martin s Mikem Ajanenem a po dlouhém a vyrovnaném zápase mu nakonec podlehl 2:3. Matias Tuomi nezpůsobil Danovi žádné potíže, který tak přispěl k celkové výhře 3:1.

V posledním zápase o vše bylo nutno porazit Wales. Na pozici 1 se utkal Martin s britským šampionem a nejvýše postaveným hráčem na turnaji Joelem Makinem a prohrál dle očekávání 0:3. Dan proti Peteru Creedovi neměl bohužel den a Peter dokázal prodat své bohaté zkušenosti. Český tým obsadil konečnou sestupovou 7. příčku.

bottom of page