top of page

Dan Mekbib získal titul hned na první zastávce severoamerického turné

Skvělá zpráva nás zastihla během noci ze soboty na neděli. Dan Mekbib získal na své první zastávce na severoamerickém turné v kanadském St. Catharines v pořadí šestý titul na okruhu PSA.

Dan má na toto místo dobré vzpomínky, neboť turnaj White Oaks Classic vyhrál již v roce 2018. Tentokráte se vracel na místo činu jako nasazená jednička mezi domácími hráči, borci z Mexika a Asie. V prvním kole si poradil s útočným stylem Chung Yat Longa (HKG) a nad mladým soupeřem vyhrál 3:0 (4,8,3). Podobně se mu podařilo zvládnout zápas druhého kola, kdy za půl hodiny porazil Mexičana Alejandra Reyese také bez ztráty setu (3,8,4).

Dle očekávání v semifinále čekal Dana zkušenější soupeř. Domácí Shawn DeLierre je velice zkušený a protřelý hráč a právě s ním se Dan vítězně střetl ve finále v roce 2018. I tentokrát se z výhry radoval Dan, i když šlo o výsledek 3:1. Podle svých slov ubral na koncentraci ve třetím setu, což ho stálo jeho ztrátu v poměru 5:11. Výhra (11/6, 11/7, 5/11, 11/3) ho tak posunula do jeho devátého finále na okruhu PSA.

Ve finále Dana čekal další kanadský hráč - Nick Sachvie, se kterým se zatím nikdy nestřetl. Finále bylo daleko vyrovnanější, v druhém setu došlo i na tiebreak. Dan si však pohlídal koncovky a mohl se tak radovat ze zisku šestého titulu na okruhu! Dalším turnajem, kde bude možné Dana sledovat je ROCHESTER PROAM 2022, na němž bude 6. dubna opět nasazenou jedničkou.

Další informace v reportech PSA v angličtině zde, výsledky zde.