top of page

Dan Mekbib vítězem domácího áčka

V sobotu 7.5.2022 se na Viktorce konalo závěrečné české áčko letošní sezony a nechyběli u toho ani naši kluboví reprezentanti. Lépe si v domácích podmínkách vedli muži, kteří svůj turnaj zcela opanovali!


Muži:

Mužské áčko ozdobili svojí účastí oba dva domácí, a na světových žebříčcích nejvýše postavení, hráči Martin Švec a Daniel Mekbib. Ti si také bez problémů zajistili postup do semifinále. Tam je doplnili další dva hráči brněnské Viktorky Matej Hrnčiřík a Roman Švec. Bohužel v této fázi turnaje musel odstoupit Martin Švec a tak místo "bratrovražedného boje" postoupil do finále Roman skrečí. I s ohledem na tuto skutečnost se celý turnaj nakonec dohrál v sobotu. Druhé semifinále pro sebe poměrně snadno získal Dan Mekbib, který nedal Matejovi příliš šancí. Stejně tak si počínal i ve finále proti Romanovi a po výhře 3/0 si zajistil turnajové prvenství. Pikantní bylo, že oba dva finalisté vzpomínali, kdy se spolu naposledy utkali ve finále domácího turnaje a došli k závěru, že je to již více jak 12 let :-) . Třetí místo bral bez boje Matej Hrnčiřík, čtvrtý tak skončil Martin Švec. Na turnaji se ještě představili nakonec osmý Kuba Zapala, patnáctý Michal Štěpán, šestnáctý Vojtěch Ryba, sedmnáctý Jiří Pinka, osmnáctý Tomáš Havlík a devatenáctý Boris Heneš. Všem velká gratulace ;)

Ženy:

V ženské části se našim ženám nepodařilo dosáhnout na medaiové pozice, leč byly blízko. Kristýna Vykouřilová obsadila konečnou 4.příčku, když si v první kole poradila se Sofií Hausknotzovou, poté ale nestačila na Terezu Elznicovou a Karolínu Šrámkovou. To Marice Doubravové vystavila stopku Tereza Elznicová již o kolo dříve a tak na Mariku po dvou výhrách v posledních dvou utkání zbylo "jen" páté místo.

Comments


bottom of page