top of page

Dan Mekbib na Nash Cup 2022

Daniel pokračuje ve své severoamerické tour, další zastávkou pro něj byl Nash Cup v kanadském Londýně. Stejně jako minulý týden ukončil svou pouť ve čtvrtfinále, co tomu předcházelo se dočtete níže.

Dvacítkou dotovaný turnaj série PSA Challenger odstartoval soubojem s kanadským borcem Connorem Turkem. Dan potvrdil své kvality a s Kanaďanem se rychle vypořádal ve třech setech (5,4,7). Turnajové zápasy jsou streamovány na Youtube a ten Danům můžete shlédnout zde.


Druhé kolo nadělilo našemu hráči nasazeného Tima Brownella z USA. V prvních dvou setech se hráči (oba levorucí) hodně tahali o každý bod, Dan těsně urval pro sebe první, zatímco Tim pak druhý v tiebreaku. Vyrovnanost sebou přinesla i hodně komunikace směrem k rozhodčímu, která možná Dana nakopla pak k výbornému nástupu do třetího setu a posléze k ovládnutí téčka a celého zápasu. Daniel Mekbib - [5] Timothy Brownell 3/1 (11/9, 11/13, 11/2, 11/4 (44 min)), streamováno zde.


Daniel ve čtvrtfinále skončil na raketě Edmona Lopeze. Se Španělem hráli absolutně vyrovnaný první set, který nakonec v tiebreaku získal Jihoevropan. Vynaložené síly pak chyběly v následujících rozehrách a tak mezi čtyři nejlepší postoupil Španěl - Daniel Mekbib - [11] Edmon Lopez 0/3 (10/12, 2/11, 6/11 (32 min)), zápas ke shlédnutí zde. Dana hned příští týden čeká další turnaj v USA. Od úterý 20.9. se v St Louis hraje $10k turnaj a Dan je na něm šestým nasazeným hráčem.댓글


bottom of page